acer 5610Z bluetooth umu kullanamıyorum

Konu, 'Acer Notebook' kısmında livingdreams tarafından paylaşıldı.

1. livingdreams

livingdreams Yeni Üye

Acer 5610Z modelli lap topum var bluetooth umu kullanamıyorum.

bluetooth tuşuna bastığımda aşağıdakiş mesajı veriyor

No bluetooth device

Lütfen yardımcı olun bana

şimdiden teşekkürler [imdat]

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu notebookta bluetooth olduğuna emin misiniz?

3. justice

justice Yeni Üye

O cihazda bluetooth yok...

4. kaanbasturk1983

kaanbasturk1983 Yeni Üye

Arkadaşlar bende 5610 BL50 modeli var.xp pro+sp2 kullanıyorum.bilgisayar hantallaştığı için format atmayı düşünüyorum.notebookdriverdownload'tan driverlerı indirdim.fakat kurulum sırasını bulamadım.yardımcı olursanız sevinirim.Birde ram ini yükseltmek istiyorum (512 den 1+1=2gb).Dikkat etmem gereken veya tavsiye edeceğiniz bir şey varmı :) Teşekkürler hepinize...

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Acer 5315 in kurulum sırasını takip edebilirsiniz.

6. kaanbasturk1983

kaanbasturk1983 Yeni Üye

peki linkini verdiğiniz driverlar uyumlumu? garanti olsun diye onlarıda indireyim olmazsa.çünkü internet bağlantım kopacak.teşekkür ederim

7. kaanbasturk1983

kaanbasturk1983 Yeni Üye

Birde ram takacağımı söylemiştim.ama kaç mhz ,daha doğrusu ne tür birşey alacağımı bilmiyorum.bana marka,mhz vb. tavsiye ederseniz çok sevinirim.gerçekten anlamıyorum bu tür işlerden :)

8. justice

justice Yeni Üye

Kardeşim benim kendiminde kullandığı marka Kingston. Kaliteli bir malzemedir tavsiye ederim. Mhz olarakta 667 Mhz lik bir ram alırsın. Senin cihazın en fazla 667 Mhz destekliyor. Yani sonuç olarak; Kingston 667 Mhz bir ram alabilirsin. Elbette boyutu senin bileceğin bir işdir. Bence maddi durumun varsa 2 gb 667 mhz Kingston bir ram al derim. Birde hatırlatıyım notebook ramler SODIMM ismiyle tanımlanırlar. Kolay gelsin.

9. kaanbasturk1983

kaanbasturk1983 Yeni Üye

çok teşekkür ederim kardeş.bende 2gb almayı düşünüyorum.sağol verdiğin bilgiler için...

10. miZah

miZah Yeni Üye

Acer 5610z de bluetooth ve kızılötesi malesef yok. Bluetooth düğmesine bassanız da bir şeye yaramaz. Sanırım sonraki modeller için kasaya bluetooth düğmesi iliştirilmiş. Saygılar

11. onurtorun

onurtorun Yeni Üye

Aynen öyle, bir sonraki modelleri için bluetooth ve 3G tuşunu birleştirmişler. Yani aygıt yok, ama istersen kasanın içerisine kendin de taktırabilirsin.

12. aybas

aybas Yeni Üye

Arkadaşlar bendede acer 5610 var ve 2x512 533 Mhz ram var 2x1 gb ye yükseltmek istiyorum. sanırım 1 gb lık 533 Mhz ram yok 667 Mhz kingston var. Acaba bundan alsam bir problem çıkarmı. Herhangi bir işlem yapmam gerekirmi bu ko nuda net bir cevap verirseniz sevinirim.

Sayfayı Paylaş