Acer 5520g ricoh card reader 64 bit windows 7 driver sorunu

Konu, 'Acer Notebook' kısmında agata tarafından paylaşıldı.

1. agata

agata Yeni Üye

Herkeze selam eder, Vereceğiniz cevaplar için şimdiden Teşekkür Ederim.
    Acer 5520g laptopuma windows 7 ultimate 64bit yükledim. Bütün donanım sürücülerini yüklemem rağmen bir türlü card okuyucu çalıştıramadım, Aygıt yöneticisinde yüklü gözküyor ama işin içinden çıkamadım.
    Card okucuya hafıza kartı taktığımda sürekli disk biçimlendir çıkıyor hangi kartı denediysem (SD,MMC,)
    biçimlendirsemde gene açmıyor. Gene Biçimlendir diyor sonundada aygıta erişilemedi diyor. Acerpanamdan. Güncel sürücüsünüde indirdim olmadı. Lütfen bir yardım. Teşekkürler.
    Sistem özelliklerim:
    işlemci Tipi : AMD Turion X2
    İşlemci : AMD Turion X2 TL-58 1.9GHz
    Ekran Boyutu : 15.4"
    Hafıza (RAM) : 2.048 MB
    Hafıza (RAM) Türü : DDR2 667-MHz
    Sabit Disk : 160 GB
    Ekran : 1280 x 800 / WXGA
    Ekran Kartı : NVIDIA Geforce 8400M G 128 MB

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bilgisayarda virüs olabilir mi?
    Harici disklere biçimlendir diye gösteren bir virüs var biliyorsunuz.

3. KeremE

KeremE Yeni Üye

Virus ile alakası yok. Bu bilinen bir problem. Sebebi Windows 7 de kart kullnımının artık harici bir işlem olmaktan çıkıp işletim sistemine entegre edilmesi. Bu yüzden Vista ve XP sürücüleri kullnılamıyor. Yani öxellikle Windows 7 destekli bir sürücü kullanmanız gerekiyor.

Ben de benzeri bir problem yaşamıştım. Compal IFL 90 bilgisayarımda. Bunun için şu sürcüyü kullanabilirsiniz:

http://consumersupport.lenovo.com/tr/Dr ... 2056.html#

Selamlar,
    KeremE

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

5. agata

agata Yeni Üye

Yardım ve ilgilerinizden dolayı çok teşekkür ederim. Arkadaşlar. Hepinize kolay gelsin. Selametle.
    Ben incelemerimi windows 7 sürümleri üzerinde başlattım. diğer işletim sistemlerini şimdilik rafa kaldırdım.
    Ve şuanda diyebileceğim tek şey windows 7 ultimate 64bit e geçin mükkemmel bir hızda çalışıyor. ve bütün işlemler çok basite indirgenmiş. Denemenizi tavsiye ediyorum. Teşekkür ederim.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bende windows 7 64bit kurdum ama henüz memnun değilim. Birkaç hafta daha deneyeyim bakalım.
    Sorununuzu çözmenize sevindim.

7. guyau

guyau Yeni Üye

5520g w7 64bit kurdum 4 ay kullandım hızlı ama home premium 32 yada 64 bit daha hızlı çalışıyor.

Sayfayı Paylaş