acer 5520g performans artırma

Konu, 'Notebook Genel' kısmında lucifer_1279 tarafından paylaşıldı.

1. lucifer_1279

lucifer_1279 Yeni Üye

arkadaşlar merhaba benim sorunum nvidia 8400m g bu ekran kartının performansını nasıl arttrabilirim oyunda bana problem yaratıyor. eger bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
    böylebir bilgisayara bu ekrankartı hiç olmuşsmu bence olmamış. ayrıca turbo cache var 896 mb ye kadar çıkıyor bu özellik bana oyun oynarken bi artı getirir mi.

2. hakzan

hakzan Yeni Üye

Ekran kartının performansını 1- nvidia kontrol panelini açarak performans kalite ayarlarından performansı işaretliyebilirsin ama kaliteden ödün vermiş olursun mesela oyunda çizgiler falan ortaya çıkabilir.Artış görürmüsün bilmem.
    2- Driver değiştirebilirsin. Nvidia için driver başlığı sitede var oraya bakıp nasıl indirileceğini görebilirsin.Bu değişikliklede olsa olsa 5 fps anca değişir gibi.
    3- Tabikide overclock [bravo]. bunun için program var ama adını hatırlamıyorum google dan aratabilirsin.Ama fazla kaçırırsan ekran kartını son görüşün olabilir :)
    Ekran kartın maalesef iyi değil bu dediklerimden sadece overclock sana performans artışı sağlıyabilir ama biraz sakıncalı.
    Turbocache in çok önemli bir getirisi yok önemli olan ekran kartının kendi belleği,kendi arayüzü(bit),kendi bellek hızı ve çekirdek hızı,shader hızıdır.
    Sana önerim ram al, 1 ise 2 gb yap en azından oyundaki bekleme sürelerinde artış görürsün. Sonuçta 30ytl falan.

3. lucifer_1279

lucifer_1279 Yeni Üye

arkadaşım yazdıkların için eline sağlık. anlaşılan benim yapmam gereken laptop u değiştirmek . neyse yinede teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş