ACER 5520G EKRAN KARANLIK

Konu, 'Acer Notebook' kısmında cadsper tarafından paylaşıldı.

1. cadsper

cadsper Yeni Üye

arkadaşlar merhaba , 2 yıl önce aldığım ve fazla kullanmadığım acer 5520G lap topu dün akşam açmaya çalıştığımda ekranın tamamen karanlık olduğunu gördüm. ekranda hiç bir şey , tamamen kapalı . ama açılış/kapanış ışığı yanıyori hard disk ve fan sesi geliyor , sorun ekrandamı diye düşünüp ekranın inverter kartını denettim sorun yok , lap topun ekranında hiç bir mekanik sorun sorun . bahsettiğim ışıklar yanıyor ekran kapalı ama örneğin caps lock tuşuna bastığımda caps lock ışığını yanmıyor . anakart yanmış olabilirmi acaba ? yardımlarınız için şimdiden tşk ederim.

2. demir68

demir68 Yeni Üye

ayni sorun bende de vardi suan benim leptopla ayni sorunlari yasiyorsunuz hemen hemen.Hic ugrasmayin pc nize direct format atin veya geri yukleme cd sinden recovery yapin.sanirim sorun bir programdan kaynaklaniyor

3. ugur69

ugur69 Yeni Üye

Bu sorun bilgisayarınızın bakımsız olamasından dolayı fasla ısınmasından kaynaklanmakta olup ekran kartının bozulmasından kaynaklanmaktadır ekran kartını değiştir bilir veya ekran kartı chipini değiştirebilirsiniz tabi bunu servisde yaptırabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş