Acer 5520g , acer aspire 5520 notebook ana başlık

Konu, 'Acer Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Acer 5520g notebookun resim ve özelliklerini aşağıda görebilirsiniz.

Konu eklendiğindeki güncel fiyat: $1.099+kdv

1. [*]Acer 5520g özellikleri

İşlemci Tipi : AMD Turion X2
      İşlemci : AMD Turion X2 TL-58 1.9GHz
      Ekran Boyutu : 15.4"
      Hafıza (RAM) : 2.048 MB
      Hafıza (RAM) Türü : DDR2 667-MHz
      Sabit Disk : 160 GB
      Ekran : 1280 x 800 / WXGA
      Ekran Kartı : NVIDIA Geforce GO 8400 128 MB
      Ekran Kartı Türü : Paylaşımsız
      Ses Kartı : Onboard
      Optik Sürücü : Dvd/R/Rw Dual Double Layer
      Batarya : Li-Ion 6 cell
      İşletim Sistemi : Vista Home Premium TR
      Bluetooth : Yok
      Klavye : Q TR
      Ağırlık (Kg.) : 2,5-3,0
      Kablosuz haberleşme : 802.11b/g
      Entegre Kamera : Var
      Geliştirilmiş Portlar : 1 x S-Video (Tv Çıkışı), 4 x USB 2.0, S/PDIF(Coaxial), 1 x RJ-45 Ethernet, 1 x RJ-11(Modem), 1 x Mikrofon Girişi, 1 x Kulaklık Çıkışı, 1 x IEEE-1394 FireWire (4-pin)

[*]Acer 5520g Resimleri

[*]Acer aspire 5520 recovery disk oluşturma

Bilgisayarı ilk açtığınızda ürün kurtarma cd'nizi mutlaka oluşturunuz. Aksi takdirde ileride sisteminizi yeniden yapılandırmanız çok ama çok uğraştırıcı olacaktır.

Ürün kurtarma cd'sini nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsanız bilgisayarınızla gelen kullanma klavuzunda "Ürün kurtarma ve Yeniden Yükleme Çözümleri" kısmını okuyabilirsiniz.

Yada aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

* Öncelikle 3 adet boş dvd satın alın ve kenara koyun.
      * "Acer araçlarından Empowering" i açın.
      * "Acer eRecovery Management" i seçin.
      * Gelen ekrandan altta kalan "Burn disk"i seçin.
      * Burada gelen seçeneklerden "Create factory default disc"i seçin. 2 dvd gerekiyor. Bu komple yedek alıyor.
      * Diğer bir seçenekte "Create driver and application backup disc" ile sürücü ve hediye programların yedeğini almaktır. 1 dvd gerekiyor. Bence iki seçeneği de yapın.

Ekli Dosyalar:

2. mRocK

mRocK Yeni Üye

Bu modele xp kurmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Bu yazı daha önce format atmış, bilgisayardan anlayan kullanıcılar içindir. Bu sebeple detaylara girmiyorum ancak takıldığınız konuları sorabilirsiniz.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

1. Acer 5520g windows xp sürücüleri

Bütün sürücüleri tek bir dosya halinde indirmek için aşağıdaki linki tıklayınız.

Acer 5520g windows xp drivers otomaik kurulum dosyası şifresi= "www.notebook.gen.tr"

Sürücüleri tek tek indirmek istiyorsanuz aşağıdaki linklere bakınız.
    2. Anakart Chipset driver : indir .
    3. İşlemci sürücüsü: Gerçekten gerekli mi bilmiyorum ama buradan indirebilirsiniz.
    4. Ekran kartı sürücüsü: Nvidia 8400 vga driver, Acer sunucusundan indir , Eğer sorun yaşarsanız şu konuyu okuyun.
    5. Ses yaması : Önce bunu kurunuz.Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    6. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    7. Modem Sürücüsü: İndir .
    8. Web kamera sürücüsü: indir.
    9. Kablosuz ethernet kartı sürücüsü: bunu indirin.
    10. Bluetooth sürücüsü: indir.
    11. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    12. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    13. Ethernet kartı sürücüsü: broadcom lan / ethernet driver
    14. empowering technology yazılımları: indir .
      http://www.acerpanam.com/synapse/data/7 ... .05_XP.zip

3. gorkem118r

gorkem118r Yeni Üye

Bilgi ve paylasımlarınız icin tesekkürler :D

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Linkler güncellendmiştir. Şu anda bütün linkler çalışıyor.

5. mali071

mali071 Yeni Üye

saoalsın abi emeğine sağlık. Sürücüleri indiriyorum belirttiğin gibi xp yi kurmayı denicem.. sebebi de proengineer wild fire 3.0 ın visatada çalışmaması.. Bunun için kuracam ama bu programı visatada kullabileceğim konusunda yardım edebilrisen çok sevinirim..

6. mali071

mali071 Yeni Üye

empowering technology yazılımları: indir .

Link ölmüş hocam..

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

rapid.share yazmışız adreste rapidshare yazsaydınız sorun olmazdı. Bu arada düzelttim.

8. yalcinhezer

yalcinhezer Yeni Üye

Bu güzel çalışmanız için teşekkürler ancak bu makinede kızılötesi var diye biliyorum. MIR enecir v1.3.1 olarak geçiyor zannediyorum ve sadece vistaya uyumlu olan driverleri bulabildim kızılötesi için de Xp driverleri bulabilmem konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz? Teşekkürler tekra bu çalışma için.

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bende birkaç yere baktım ama xp için olanı bulamadım. Vista olanı denediniz mi? birçok sürücü iki işletim sistemine uyabiliyor.

10. meyman23

meyman23 Yeni Üye

arkadaslar meraba bende gecende bı tane ACER AS5520g aldım ama bı turlu acamadım pcyı. uzerınde lınpus lınux dıye bı ısletım sıstemı var ve benden sureklı komut ıstıyor. "[root@localhost /]#" komutu cıktıktan sonra bısey yapamıyorum. ben bu bılgısayara XP kurmak ıstoyorum ve daha once bıos ayarlarından Cd kısmını boot yaptım ama genede cd yı gormedı bılgisayar. Bu konuda bı deneyıımı veya bılgısı olan varsa yardımlarını beklıyorum.

11. meyman23

meyman23 Yeni Üye

arkadaşlar yazdıgım soruya cevap verebılecek kımse yokmu acele cevap beklıyorum..

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Acil cevap vb gibi ifadeler forum kurallarında da yazdığı gibi hoş karşılanmaz. Ne zaman müsaitsek ve en önemlisi cevabı biliyorsak yazıyoruz.

Eğer bilgisayarın ilk olarak cd den boot ettiğinden eminseniz ve xp cdniz sağlamsa sorun olmaması gerekir.
    Tam olarak ne görüyorsunuz. Windows cd nizde sorun olmadığından emin misiniz.

13. meyman23

meyman23 Yeni Üye

Saka yardımın ıcın saol.Bıos ayarları tam CD de saglam ama sadece XP yuklu ıcınde Acere ait drıverler yuklu degıl acaba bı ılgısı var mı ?

14. meyman23

meyman23 Yeni Üye

komut yazılmasını bekleyen sıyah bı ekran var sadece.

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

cd nin içinde sürücülerin olmasına gerek yok. xp cdsi takılı ise ve biostan ilk önce açılacak aygıt olarak cd yi açtıysanız sorun olmaması gerekir. Eğer sorun var diyorsanız başka bir cd ile deneyin ya da servisin yolunu tutun derim.

16. hakir2

hakir2 Yeni Üye

bilgisayarı aldığımda limpus linux denen os yüklüydü. windows xp yi c ye kurdum kurmadan önce NTFC ya da bu isme benzer bir formatta sürücüyü biçimlendirmeyi isteyip istemediğimi sordu ben de biçimlendir dedim fakat kurulum tamalandıktan sonra makine sadece 75 gb olan c sürücüsünü gördü e nin nerde olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. limpus linux u bilgisayarımdan nasıl kaldırabilirim. xp yi kurduktan sonra acer in kendi programlarını nerden yüklüyoruz normalde bunları kendi yülmesi gerekmez mi ve bu durumda nerden yedek alabiliriz? bir sorum daha olacak klavye ile ilgili kısa yolları nerden bulabiliriz? misal Fn+F7 touchpad aç-kapa

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bilgisayarım > denetim masası > yönetimsel araçlar > bilgisayar yönetimi menüsünü açıyorsun.
    Gelen pencerede depolama > disk yönetimi yerel yolunu izliyorsun.
    Orada bilgisayarının diskinin tamamını görebilirsin. Orada görünenlere göre bir kurcala bakalım.

18. peeterrr

peeterrr Yeni Üye

mrb arkadaslar acer 5520G TL60 modelinin wireless driverini bulabilir misiniz yadım pls :) sizin verdiğiniz adresler TL 58 modeli icin TL 60 yeni çıkan bi ürün yardımcı olursanız sevinirim

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

verdiğimiz sürücüleri denediniz mi? Çalışmadı mı?

20. _jackal_

_jackal_ Yeni Üye

Bende xp kurdum fakat bazı driverları yüklerken sorun çıktı.Ses driverını yüklerken uaa realtek high definition audio busın içindeki setup dosyasını açtım fakat kurulurken şu hatayı veriyo http://img528.imageshack.us/img528/8035/adszcr0.jpg 2. sorunum modem driverında winxp klasöründeki setupı açıyorum ve bu ekran çıkıyo http://img525.imageshack.us/img525/3903/efwefvo6.jpg bir süre sonrada bu hatayı alıyorum http://img513.imageshack.us/img513/6052/wwgtrreoi7.jpg
    ve 3. sorunumda wi-fi driverını yüklerken bazı sürücüleri yüklemiyo http://img145.imageshack.us/img145/1700/hrrri2.jpg

Ayrıca c diskinin toplam boyutu 69,7 d diskinin de 69,5 olarak gözüküyo 160 gb hdd nin 10gb ı recovery peki diğer 10 gb nerde?

Lütfen yardım edin

Sayfayı Paylaş