Acer 5520 G nin BİOSU KISITLI MI?

Konu, 'Acer Notebook' kısmında ercoo71 tarafından paylaşıldı.

1. ercoo71

ercoo71 Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar 2 ay önce bilgisayar alacaktım ve baktım teknosa da laptopun kampanyası var özellikler de hoşuma gitti hemen aldım.ilk 2- 3 ay vista kullandım ve bayaa hoşlanmıştım.Daha sonra vistanın istediğim programları çalıştırmadığını anladım ve xp ye geçmeye karar verdim.Ancak vista dan da vazgeçemiyordum.ikkisini birden yükleyecektim.cihazda phoenix marka bios var(aslında pek anlamam bios işlerinden ama).cd den gösteremedim makinaya.sitelere baktım başka bioslara hiçbiri benimkine benzemiyo.çok acayip hiç bir özellik yok.uğraşa uğraşa en sonunda sıralama değiştirme varmış önce hangisini başlatıyım hesabı.yaptım makinaya xp kurdum.şimdi ben bişey soracam: biosum kısıtlı mı değil mi?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İşlemci Tipi : AMD Turion X2
    İşlemci : AMD Turion X2 TL-58 1.9GHz
    Ekran Boyutu : 15.4"
    Hafıza (RAM) : 2.048 MB
    Hafıza (RAM) Türü : DDR2 667-MHz
    Sabit Disk : 160 GB
    Ekran : 1280 x 800 / WXGA
    Ekran Kartı : NVIDIA Geforce GO 8400 128 MB
    Ekran Kartı Türü : Paylaşımsız
    Ses Kartı : Onboard
    Optik Sürücü : Dvd/R/Rw Dual Double Layer
    Batarya : Li-Ion 6 cell
    İşletim Sistemi : Vista Home Premium TR
    Bluetooth : Yok
    Klavye : Q TR
    Ağırlık (Kg.) : 2,5-3,0
    Kablosuz haberleşme : 802.11b/g
    Entegre Kamera : Var
    Geliştirilmiş Portlar : 1 x S-Video (Tv Çıkışı), 4 x USB 2.0, S/PDIF(Coaxial), 1 x RJ-45 Ethernet, 1 x RJ-11(Modem), 1 x Mikrofon Girişi, 1 x Kulaklık Çıkışı, 1 x IEEE-1394 FireWire (4-pin)

2. bela07

bela07 Yeni Üye

kardes kısıtlı diye bısey yoktur cunku sen bıos u yapamıssın bendede 5520 var sen acarken bios resmı gelıo acer dıe gemen F2 ye bas ordan main e gel orda disabled lerın hepsını enabled yap sonra acılırken acer resmi gelicen femen F12 ye bas ordan sec

Sayfayı Paylaş