Acer 5315 kapanma sorununun kesin çözümü burada.

Konu, 'Acer Notebook' kısmında hacas tarafından paylaşıldı.

1. hacas

hacas Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,
    Hepinizin bildiği gibi acer 5315 ısınma sorunundan dolayı kapanıyor. Isınmanın sebebi ise şu; Cihaz bekleme moduna geçip tekrar açıldığında fan çalışmıyor. Uzun araştırmalarım sonucu acer kapanma sorununu ortadan tamamen kaldırdım.

Mevcut olan (e power) programlarını bilgisayarınızdan kaldırın Aşağıdaki adresteki programı kurun. kurduktan sonra silmiş olduğunuz e power programını geri yükleyin sorununuz çözülecek geri yükleme yapmasanız bataryayı xp nin güç yönetimi kontrol eder kapanma sorunu her koşulda ortadan kalkar..

Acer Aspire 5510 Acer ePower Managament 1.6.1.268 for Windows XP

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Başka birileri deneyip sonucu buraya yazarsa konuyu acer 5135 ana konusu ile birleştireceğiz. Cevaplarınızı bekliyoruz.

3. hacas

hacas Yeni Üye

slm saka bey nedemek oluyorbu sizce ben yalanmı söylüyorum denedim diyorum test ettim oluyor birleştirmenizi yapınız lütfen..

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Öncelikle üslubunuza dikkat ediniz.
    Üzerinize alınmanıza gerek yok ki.
    Bizzat kendimin deneyerek uyguladığım bir çok yöntemin başka arkadaşlarda çalışmadığı oldu. Bu durum birden çok kere başıma geldi.
    Bunun birçok olası sebebi var. Sebeplerini burada saymaya gerek yok.

Bu sorunu yaşamamak için en az 2 kişiden olumlu cevap almadan hiçbirşeye kesin çözüm yazmıyorum uzun zamandır.

İşte bu yüzden başka deneyenlerden de cevap bekliyorum.

5. sonyericssoncu

sonyericssoncu Yeni Üye

aslında bizzat denedigin şeyler sende çalışıpta başka birilerin denemesi sonucu çalışmıyorsa %85 kullanıcı bi yerde hata yapmıştır bu yüzden kendimizi fazla zorlamaya gerek yok diyorum bence

6. hacas

hacas Yeni Üye

ewt aynı makinede birinde oluyor diyerinde olmuyor gibi birşey sözkonusu değildir arkadaşımızın dediği gibi kullanıcı hatasıdır veya işletim sistemi sonuçta kullanıcı hatası.saka bey sizden özürdiliyorum tepkim yanlıştı.

7. mustaaksk

mustaaksk Yeni Üye

bende 5315 laptop var bilgisayar kendi kendine kapanıodu.epower kurdum şimdi ayarları nı nasıl ayarlayım kapanmaması için yoksa kurmam yeterlimi yoksa ayar yapacakmıyım bide kapanırken mavi ekran sizde çıkıormu bende çıkmıorda arkadaşın 5315 çıkıo acil yardım lütfen.

8. mRocK

mRocK Yeni Üye

mustaaksk bu mavi ekran sorunu empowering yüklü bütün acerlarda karşılaşılan bir problem ben de şahsen bu problemi uzunca bir süre yaşadıktan sonra anladım. Empowering yazlımlarının bazıları çok güzel yazılımlar ama sanırım bir hardware çakışmasına sebep oluyor ve mavi ekranla birlikte kendini yeniden başlatma gibi bir soruna sebep oluyor. Önerim empoweringi kullanmamanız

9. fatihc

fatihc Yeni Üye

Arkadaşım teşekkür ederim.dediklerini yaptım ve pc beklemeden çıktıktan sonra kesinlikle kapanmıyor..
    Yardımın için tekrar teşekkür ederim.

10. Fatih Özcan

Fatih Özcan Yeni Üye

Sayın forum üyeleri,

Bundan kısa bir süre önce aldığım 5315'te aynı sorun ile karşılaşıyorum.

Vista Business kullanıyorum.

Sorun ile ilgili çözüm önerisinde empowering yazılımını iptal etmek olarak anlıyorum.

Doğrumuyum?

Gerçekten can sıkıcı bir durum.

Çalışmanızın en hassas yerinde makinenin çat diye kapanması moral bozucu.

11. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bu sorunun kaynağı bazen webcamler oluyor,ilk önce webcamin driverını kaldırmayı deneyin...Olmazsa başka yollar arayın bence.

12. mRocK

mRocK Yeni Üye

sana şöye açıklayayım bir kaç farklı problem var acer laptoplarda birisi mavi ekranın belirmesi ile bilgisayarın aniden kapanması ki bu sorunu kendi notebook'umda yaşadım ve çözümü empowering yazılımı kaldırmaktı ikinci sorun ise bilgisayarı kapat dediğimiz halde bilgisayarın takılı kalması sorunu ki bunun sebebi de yanlış yüklenen webcam driverı sen sana uyan soruna göre çözümü deneyip sonucunu buraya yazarsan aynı problemi yaşayan arkadaşlara çözüm aşamasında yardımın dokunur

13. mustaaksk

mustaaksk Yeni Üye

kardeşim verdiğin bilgiler için sağol empowering dediğin yazılımlardan sadece epower yüklü olsa mavi ekran halloluyormu yani epower kurmassam mavi ekran çıkmadan kapanıordu

14. hacas

hacas Yeni Üye

şu mavi ekranı anlamışdeğilim bende hiç olmadı normalde ram bozukluğundan çıkar baflanıyor...diye
    epower kur sonra pil yönetimi olan epower kur sonrada aç e powerı alttarafta ayarlara(settings) gir yukardaki seçeneklerden power button gel stand by seçeneklerini no action yap ikisinide olay tmmdır

15. ustura_kemal

ustura_kemal Yeni Üye

Dostum çok teşekkürler acer 5315 bendede var servise göndermeyi düşünüyordum ama bu yazıyı okuyup uyguladığımda sorun çözüldü çok teşekkürler.Ben vista ultimate kullanıyorum kendi driver cd sinde bulunan
    "e framework" ve "e powermanagement" kurdum sorun ortadan kalktı artık bekleme konumuna geçip tekrar normal moda döndükten sonra ısınma ve kapanma sorunu kalmadı.Hepinizden Allah razı olsun.

16. n0fx

n0fx Yeni Üye

Merhaba,

Öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederim.Bilgisiyarımı ben 4-5 gün önce almıştım ve bu sorunu yaşıyordum fakat fazla önemsememiştim en son bugün çalıştığım illustration işinde aniden kapanması sonucu bu sorunu çözmem gerektiğini fark ettim :) neyse şimdi programı yükledim bakalım sorun hal olucakmı. Fakat sorun kesinlikle ısı kaynaklı yani işlemciden.
    neyse sağlıcakla kalın.

17. benhurum

benhurum Yeni Üye

Saka sen çok yaşa bu gerçekten kapanma sorununu çözdü, eline sağlık...
    Fakat benim bir diğer sorunum Realtek High Definatin Audio kurulumunu gerçekleştiremiyorum ilgili exe yi indirmim fakat kurulamıyor die bir mesaj çıkıyor. Eğer bu konuda bir bilginiz varsa paylaşmanızı rica ediyorum.
    Ayrıca bu soru mutlaka daha önce sorulmuştur fakat ben yeni üyelerdenim ve bu konularda çömez sayılırım..
    Teşekkür ederim, saygılarımla... [alkis]

18. fayka

fayka Yeni Üye

çok teşekkür ederim söylenenleri yaptım ve bilgisayarı beklemeye aldım kapağı açtığımda fanın devreye girdiğini gördüm, fan devreye girince kapanma olmaz zaten.Ellerinize sağlık [alkis]

19. donlastigi

donlastigi Yeni Üye

evet işe yarıyor 5315 var bende az önce denedim fan devreye giriyor çok sağol arkadaşım. ben epower i kaldırdım arkadaşın verdiği epoweri yükledim sonra onu da kaldırıp v20 olan ilk sayfadaki epoweri yükledim tekrar oldu. demek o ilk versiyondan eksik olan bir dosyayı bilgisayara atıyor bi şekilde sonra kaldırıp yeni versiyonu kursanda gitmiyor. [alkis]

20. sonyericssoncu

sonyericssoncu Yeni Üye

işin açıkcası bu laptoplar vista için üretilmiş win98 kursak nasıl davranacak çok merak ediyorum [gulmek]

Sayfayı Paylaş