ACER 5315 ALICAM YARDIM

Konu, 'Acer Notebook' kısmında hacas tarafından paylaşıldı.

1. hacas

hacas Yeni Üye

mrb arkadaşlar exa pc den acer 5315 almayı düşünüyorum fiyatı peşin 650ytl taksitle 700ytl özellikleri celeron 1.73ghz 1 mb cache 512ddr 533mhz ram 80gb hdd intel x3100 128 /max 358mb ekrankartı sizce ekran kartı nasıl ramın yanına 1 gb kıngston eklemeyi düşünüyorum bu ekrankartı hakkında bilgi almak istiyorum ben bu siteyi çok sevdim Allahrazı olsun saka beyden insallah iyi yerlere gelir-... fiyat nasıl sizce daha uygun bulabilirmiyim...teşekkürederim
    ben buna ileride core duo işlemcileri takabilirmiyim? ekrankartı değişiyordiye duydum doğrumu?

2. LGmax

LGmax Yeni Üye

arkdaşım ben aldım bu laptoptan.Şimdi ben sna karşılaştığım problemleri söyleyeyim sende ona göre al.benim karşılaştıklarım senin için problem olmayabilir o yüzden kötüleme maçlı alma.
    sorun:ilk geldi bilgisayara ve xp yükelemke istedim fakat hdd görünmedi
    Neden:pcde sata hdd varmış xpde onun drvierlerı yokmuş o yüzden xple sata driverlarını birleşitmen gerekiyormuş falan.Fakat ben bıostan hdd modunu ide ye alıp yükledim.
    sorun:Ses kartı problemi
    Neden:realtek ses kartı şimdiye kadar herkeste problem olmuştur bi türlü doğru drvierı bulamadım,
    çözüm soulpass.com die bi ste var doğru driver orda var ordan idndir.
    Sorun:Fan problemi
    nedeni.bilmiyorum ama fanın dönmediğin fark etttim.warcraft3ü takılmadna rahatlıkla oynayabiliyordum fkat fan dönmediği için pc kapanıyordu aşırı ısınmadan
    çözüm:ben speed fan diye bi program yükledim belli bir ısıya gelince fan dönmeye başlıyor tekrar işlemci normal ısıya dönünce duruyor.
    sorun:acerin e-bilmem ne programı var pil hdd vb zımbırtılarıın düzenliyor.onu yükledim gerkeli diye fakat xp açılırkenki barda bir çubuk gidip geliyorya o programı yükelemnedn önce 3-4 arası geçiyıor pc açılıyordu fkat kudruktan sonra 14 15 e kdar çıktı.
    çözüm:programları kaldırdım fakat hiç bir işe yaramadı şimdi onun nedeni sorcaktım senin mesajını görünce cevap yazim dedim.

Görünüş:klavye vb gri renkte ve oyuncak gibi duruyor.
    ekran:ekran geyet güzel tepki süresi çok iyi
    donanım:3tane usb girişi mikrofon ve kulaklık girişi projektör girişi modem ve lan girişi var.
    HDD:xp yi kurmaya çalışırken pc yein olmasına rağmen hdd nin 2 ye bölünmüş oldugunu fark ettim
    üretim:"made in china"

en güzle özellii upgrade şansının olması.quad coreye kadar dsestekliyormuş.ram 2gb ye kdar .ekran karıtna bişe diyemeyecem.Çünkü normal pclerde yuva gerekyor ya kasını arkasında bunda öyle genişleme yuvası yok anlatamadım ama notebokkun kasasında ekran karı ekleyebilmn için boşluk yok tabi laptopta böyle bir boşlua gerk yoksa sorun yok.bilmiyorum yanibu konuyu.

hoparlörler 6600 ın kalltesinde ses veriyor diyebilrim birazdaha kalitebelki ama çok sağlam deil.
    işlemci 1,86 geliyor 1,70 yda 1,6 değil.

aklıma glenler bunlar şimdiye kadar yaşadıklarım anlıcan.ofşis uygulaması olarka 2003 değilde 2000 kurarsan daha çok verim alabilrisin.çinkü wordde takılıyor biras.

işte böyle arkadaşım durum bu.Bu fiyata iyi bir laptop aslında yükseltebilirisnde.almanı tavsiye ederim yaşadıım sorujnlar anladıın üzere benim acemilüimden kaynaklanıyor birazda.
    maddi durumun iiyiyse servisine götürüp 1gb ram taktırırsan dehşet olur bence.core duo 2ler de ucuzlayında takarsın al sana canavar.bide 600 ytleye.

kolay gelsin sana:D

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sayfayı Paylaş