Acer 4920G Ekran kartı XP İÇİN

Konu, 'Acer Notebook' kısmında logan666 tarafından paylaşıldı.

1. logan666

logan666 Yeni Üye

Arkadaşlar konuyu tekrar açtım ana konu çok karışmış.Orda söylenenleri yaptım ama işe yaramadı.Çünkü ordaki sürücü 4920 ye uygun 4920g ye değil.Acer Aspire 4920G bilgisayarıma xp işletim sistemi kurdum sadece ekran kartında sorun çıkarıyor.İstediğidiğim şu, Ati Mobility Radeon hd 2400 xt hypermemory (256 up to 1024) ekran kartının xp ye uygu driverı.Forum da yoğun bir şekilde tartışılmış.Bir haftadır uyguluyorum orada yazanları işletim sistemi uygun değil hatası veriyor.Bu konu altında net bir cevap yazarsınız sevinirim.Ve lütfen konuyu kilitlemeyin.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. zıpır

zıpır Yeni Üye

evet arkadaşlar herkese merhaba.yeni üye oldum ve simdi xp icin ekran kartı yuklemesını acıklıyorum!!!!!!!!!!!!!!!!
    ilk once hd 2400xt ekran kartı surucusunu winrar yardımıyla acıyoruz.DAHA SONRA BİLGİSAYARIMA SAG TIKLAYIP YÖNETİ SECİYORUZ.AYGIT YONETİCİSİNİ SECTIKTEN SONRA EKRAN BAGDASTIRICALIRNA YADA DİGER AYGITLARA GİRİP EKRAN BAGDASTIRICILARINI ACIYORUZ VE GELEN PENCEREDE SURUCUYU YENİDEN YUKLE DİYORUZ.SİMDİ GELEN PENCEREDE İSE LİSTEDEN YADA BELİRLİ KONUMDAN YUKLEYI SECİYORUZ VE İLERİ DİYORUZ.YENİ GELEN PENCEREDE İSE YUKLENECEK SURUCUYU BEN SECECGİM DİYORUZ.GELEN PENCEREDE EKRAN BAGDASTIRIALINI SECİYORUZ VE EKRAN KARTININ MODELINI BULUYORUZ.ATİ RADEON HD2400 XT OLMASINA OZELLİKLE DİKKAT EDİN.YOQSA SORUN VERİYO.EKRAN KARTINI YUKLUYORUZ VE BİLGİSAYARI YENİDEN BASLATIYORUZ.HADİ ARKADASLAR İİİ EGLENCELER

4. gencmuzik04

gencmuzik04 Yeni Üye

evet beklenen gün geldi, ben xp yi ilk yüklediğimde ekran kartının driver ını bulmuştum ama sonra silmişim,bunun üzerine driver yedekleme programıyla driverlarımı yedekledim ve tek bir setup dosyası haline getirdim ve bunu da sizin için upload ettim,için de bütün driverlar mevcut,boyutu 40mb civarında. link:

http://rapidshare.com/files/105558691/m ... s.exe.html

sadece ekran kartını yükleyecekler için setup dosyasına tıkladığınızda önünüze bütün drivarlar geliyo,onlardan sadece ekran bağdaştırıcısını seçiyosunuz, yalnız yüklerken sorun çıkartıyo, hata verdiğinde iptal demeyin (x) işaretinden kapatın o devam ediyo bi kaç kere böyle hata veriyo ama sonunda driver yüklenmiş oluyo.

şunu da söyleyim eğer sadece ekran kartını yüklerken hiç sorun çıkarmazsa bi yanlışlık vardır, o zaman hepsini birden yüklemeyi deneyin. biraz karışık ama yapacak bişey yok

ayrıca hd2400 xt ekran kartına uyumlu ati catalyst center 8.3 ün de linkini veriyorum, bunu denedim gayet iyi çalışıyo,zaten bu ekran kartında bundan başka hiç bir ati catalyst center kurulmuyo. işte link:

http://drivers.softpedia.com/progDownlo ... 54974.html

yalnız önce verdiğim setup dosyasından ekran kartını kurun sonra ati catalyst control center ı kurun aksi taktirde olmaz.

umarım yardımcı olmuşumdur,yine sorunla karşılaşırsanız yardım ederim,hepinize kolay gelsin,saygılar...

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Payalaşımlarınız için teşekkür ederiz.
    Sitemizde tamamı büyük harfle yazılmasını hoş karşılamıyoruz. Normalde bu mesajları da hemen siliyoruz.

Ancak güzl bir paylaşım var. Sizde ricam küçük harfe çevirebilir misiniz.
    Word programında kolayca yapabilirsiniz.

6. gencmuzik04

gencmuzik04 Yeni Üye

sayın admin uyarınız için teşekkürler,isteğiniz üzerine harfleri küçülttüm,saygılar...

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bende düzeltme için teşekkür ederim.

8. logan666

logan666 Yeni Üye

Arkadaşlar paylaşım için için teşekkür ederim yazdıklarınız sayesinde sorunumu çözdüm bu dna-ati yazılımı 4920g nin ekran kartı sorununu halletti.Tekrar teşekkürler

Sayfayı Paylaş