Acer 4710G - Açılmama problemi

Konu, 'Acer Notebook' kısmında demirba tarafından paylaşıldı.

1. demirba

demirba Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,
    Bu başlığı açmadan önce bir arama yaptım, fakat açılmama problemlerinin çoğu benimkinden farklıydı.

Aslında çok teknik anlatamayacağım biliyorum ama kimse beni iyice bilgisayar cahili sanmasın :)

Normalde, geceleri download işlemi gerçekleştirdiğim için bilgisayarımı kapatmam açık durur, sabah da aynı şekilde devam ederim kullanmaya. Geçenlerde kapatayım dedim. (Gün içinde restart attığım oluyordu, bir problem olmuyordu.) Sabah kalktığımda açmaya çalıştım fakat hiç bir işlem yapamadı bilgisayar. Bu sabah kalktım. Yine aynı şeyi yaptı. (Çünkü uzun bir süreden sonra yine aynı şekilde gece bilgisayarı kapattım.)

İlk olduğunda, çözümü bataryayı söküp sadece adaptörle çalıştırmakta buldum. 15-20 dk. çalıştıktan sonra bataryayı taktım problem çıkmadı. Şimdi yine aynı şeyi denedim, çözüm yine tuttu.

Şimdi biraz cahilce gelebilir ama oda ısısından kaynaklanıyor olabilir mi acaba ? Herhangi bir ısıtıcı yok odada ve soğuk olabiliyor. Yani bilgisayar ısındıktan sonra, çalışıyor olabilir mi ?

Servise götürmeden önce, tam olarak sizce arızası ne olabilir ? Ben sahalarda çalışan bir petrol mühendisi olduğum için, daha sonra bu problem iş sırasında başıma gelmemeli.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

hocam sorunun yazılım ile ilgili olduğunu sanmıyorum. donanımsal sorun içinde servise gitmekten başka bir çare yok sanırım.

Sayfayı Paylaş