A300 serisi kullananlar ısı değerleriniz? Yardım lütfen. Öne

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında eversince tarafından paylaşıldı.

1. eversince

eversince Yeni Üye

İyi günler,

Toshiba'nın yeni A300 serisinden kullanan arkadaşlara bir ricam olacak..

Hangi A300 modelini kullandıklarını ve cpu ısı seviyesini yazabilirler mi acaba?

Bende A300-15D var ve ısınma sorunu var galiba bilgisayarımda.
    Kasanın sol alt tarafı oldukça ısınıyor.. Elle değince bayaa ısınmış olduğunu farkediyorsunuz..
    Sol üst tarafında ve touchpad kısmında da ısıyı hissediyorsunu elle.

Zaten cayır cayır sıcak hava çıkıyor fan boşluğundan.. Altı da çok ısınıyor bence yani.

İşlemcim 50 derecede ortalama ve 60-62 derece filan gördüm yüksek performans modunda çalışırken. Ki oyun yüklemedim, oyunda denemedim bile. Normal internet gezintisi ve 1-2 basit program yüklemesi sırasında gördüm bu ısıları.

Pili dengeli moda getirince bile en az 50 civarı oluyor galiba..

Bir bakabilirseniz çok seviniirm.

Eğer program yoksa aşağıdaki 1,5-2mblık program ile bakabilirsiniz.

http://rapidshare.com/files/115847903/S ... p.exe.html

Burdan bakıp işlemci sıcaklık değerlerini ve modelinizin numarasını yazabilirseniz çok sevinirim.

O kadar para verdik en üst modeli aldık içime kurt düşündü. Sanırım sorun var benim modelde veya sadece benim bilgisayarda.

Lütfen bir bakıp haber verebilir misiniz? Çok önemli benim için..

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Eğer ısı değerleriniz bunlarsa çok normal...Laptopu yumuşak zeminlere koymamaya çalışın çünkü altındaki hava deliklerini tamamen kapadığınızda bilgisayarınız daha çok ısınacaktır.Sert bir zemine koyunuz ya da dizinizin üstünde kullanıyorsanız altındaki hava deliklerini boşluğa denk getirin...Göreceksiniz ki sıcaklık biraz azalacak ve üflenen hava da biraz olsun normale dönecektir.İşlmeciler ya da ekran kartları 100 derecelere varan sıcaklıklara dayanıklı yapılmıştır...O sıcaklıklara ulaşan bilgisayarlar güvenlik açısından kendi kendine resetlerler ya da kapanırlar.Yani büyük ihtimalle sizinkisi bir sorun değil.

3. eversince

eversince Yeni Üye

Kasanın altının ısınmasını geçtim Fanin olduğu tarafın üstü, sol alt köşe, touchpad bile elle dokununca rahat hisedilecek kadar ısınıyor. Bir virüs programı + 2-3 sayfa nette dolaşırken 70 dereceyi buluyor sıcaklık..

Fan cayır cayır sıcak hava üflüyor elimi önündezor tutuyorum. Normal değil gibi geliyor yani.

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bir iki arkadaş ölçerse iyi olur o zaman.Servise gitmeniz de gerekebilir tabii..

5. eversince

eversince Yeni Üye

Yeni olduğu için pek kullanan yok galiba bu modelden :(

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

Yeni ve biraz pahalı olduğu için sanırım. :)

7. eversince

eversince Yeni Üye

Evet arkadaşlar yok mu hiç a300-15d kullanan arkadaş?

Varsa lütfen kasalarının üst tarafında (klavyenin solundan başlayıp aşağıya doğru + touchpad + birazcık da klavyede) elle dokununca hissedilen brir ısınma olup olmadığını yazabilirler mi acaba?

Yarın servise götüreceğim. Gitmeden öğrenebilirsem sizden ona göre yorumda bulunacağım orada.

Lütfen bakabilir misiniz?

8. eversince

eversince Yeni Üye

Tekrar merhabalar,

Ürünümü bugün Ankara Karakaya Toshiba Yetkili Servisi'ne verdim şikayetimi belirtip. Çok fazla ilgilenmediler gibi geldiler ama bakalım.

Aynı zaman bugün bimeks ve teknosa mağazalarında a300-15d modelinin (bendeki model) teşhir ürünlerini inceledim. Hiçbiri benim bilgisayarımdan şikayetçi olduğum kadar ısınmamıştı. Üstelik bu bilgisayarlar sabahtan beri prize takılı çalışır haldelerdi. Çok kasmıyor olsalar da arada sırda kullanıcılar kullanıp denedikleri için çalışıyorlardı.

Bnim alet ise bu kadar süre açık kalınca oldukça ısınmış duruma gelirdi. Bu da şüphelerimde haklı olduğumu düşündürdü bana.

Yarın haber verecekler inşallah biraz deneyip ama dediğim gibi çok ilgili görünmediler gözüme. Eğer sorun varsa aynı model ile değişim talep edeceğim. Eğer servis sorun yok derse de Toshiba ana merkezin başına üşüşmeyi planlıyorum çünkü başka kullananlarda ve benim teşhirde incelediklerimde böyle bir durum olmaması benim ürünün ayıplı mal olduğunu gösteriyor bana göre.

Baklım neler olacak buradan bildireceğim.

Cevap vermiş, ilgilenmiş, yardımcı olan bütün arkadaşlara tekrar çok teşekkürler.

Umarım her şey olumlu sonuçlanır ve Toshiba büyüklüğünü gösterir.

Sayfayı Paylaş