A205 - XP kurduktan sonra ekran karti 128 gozukuyor

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında poreon tarafından paylaşıldı.

1. poreon

poreon Yeni Üye

arkadaslar bende Toshiba A205 serisi laptop var. Vista yukluydu. sonra Xp ye gectim . normal olarak toshibanin sitesinde xp'nin driverlerini vermiyor . yine de driverleri buldum . genelde A200 serisinin driverlerini yukledim . neyse fazla uzatmiyim. fakat 2 sorun var

1) ekran karti vistada paylasimli toplam 256 mb gozukuyordu. xpyi kurduktan sonra sadece 128 mb gozukuyor .paylasimli olup olmadigi hakkinda bisey yok. masaustune sag tiklayip ozelliklerden baktim . bunun sebebi nedir ? nasil duzelir.

2) fn tuslari calismiyor . ekranin parlakligini ayarlamak istiyorum fakat yapamiyorum . denetim masasinda Toshiba Power Saver var onunla yapmaya calisiyorum ama buna tikladigimda ; acilamiyor, cunku administrator haklariniz yok diyor . fakat laptopta oturumum admin olarak. nasil halledebilirim bu sorunu ?

yardimci olursaniz cok sevinirim.

2. gtoprak

gtoprak Yeni Üye

Ekran kartının problemi 256 mb toplam bellek görmesi vista'nın özelliğidir. Xp sadece 128 mb görür ona herhangibir müdahele edemezsin. 2. problemin içinse aşağıdaki linkten gerekli driverları bulabilirsin.
    Toshiba europa Drivers

3. poreon

poreon Yeni Üye

tesekkur ederim . ama bu sitede uygun driver yok galiba. power saver'i yukledim , denetim masasindan actigimda ayni sorunu veriyor, acamiyorum. bir cozum yolu yok mu ? ekran parlakliginin yuksek olmasi yuzunden batarya cabuk tukeniyor. ayrica fn esse diye birsey buldum onu da yuklemeyi denedim ama yuklerken hata verdi kapandi.

Sayfayı Paylaş