A2001m4 Sorunları

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında obiricik tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. obiricik

obiricik Yeni Üye

Selam arkadaşlar,

Yaklaşık 2 ay önce aldığım toshiba a200-1m4 model cihazımın ekran kartıyla ilgili bir sorunum var.256 mb intel 945 ekran kartımı bir kez bile 180 mb nin üzerinde çalışırken görmedim.Oyunlar da mesela world of warcraftta çatır çatır kasarken en fazla 150 160 mb civarında inip çıkıyor acaba bunu hep 256 mb de sabitleyemezmiyiz ki bu dediğim oyun 64 mb ekran kartı isteyen bir oyun. Bir sorunum daha var makinaya dün xp kurdum ama ses driverini bir türlü realtek olarak görmesini sağlayamadım bu forumdaki ve birkaç forumda daha olan bilgileri tek tek denedim ama nafile neredeyse bütün forumu gözden geçirdim ama ses kartını tanıtamadım.Bunun bir çözümü yokmu acaba?Yine vistamı kursam karar veremedim.Bu ekran kartı hatası inşallah yazılımsal birşeydir bu toshibadan çok canım yandı bundan önceki bilgisayarımda toshibaydı bilgisayar benden çok teknik serviste kalıyordu 2de 1 hdd'si yanıyordu ama sonunda değiştirdiler bunu aldık ama galiba buda sorunlu :roll: Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

İyi forumlar....

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ses ile ilgili;
    modemi kaldırın. A200-1ah konusunda verdiğim ses yamasını sonra ses sürücüsünü kurun. Orada anlatılan işlemi yapmayı unutmayın.

Oyun sorunu;
    945 chipset ile gelen onboard ekran kartından fazla bir oyun performansı beklemek doğru değil. Bu ekran kartları ofis kullanımı için, az enerji tüketmek üzere tasarlanmıştır.
    Bu ekran kartı gerektiği kadar ram miktarını ana bellekten kendisi otomatik olarak alır. Bildiğim kadarı ile siz müdehale edemiyorsunuz.

3. obiricik

obiricik Yeni Üye

Sn.Saka yardımınız için çok teşekkür ediyorum ben modemi kaldırmamıştım ondan yapamamışım demekki vga kartına gelince 64mb geforce2 de sorunsuz oynanan bir oyunu bu kartta düşük fps ile oynamam bana çok saçma geldi.Tekrar teşekkür ediyorum hoşçakalın iyi forumlar...

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Paylaşımlı ekran kartlarında rami kendiniz belirleyemezsiniz.Ekran kartı ihtiyacı kadar kullanır.

5. The Wind

The Wind Yeni Üye

Arkadaşlar lütfen daha önceden genel başlığı olan modeller ile ilgili sorularınızı ya da sorunlarınızı mevcut başlığa yazınız başka topic açmayınız.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş