65 ML65-M-029TK notebook umda sorun, lütfen yardım!

Konu, 'Packard Bell Notebook' kısmında clock tarafından paylaşıldı.

1. clock

clock Yeni Üye

Geçtiğimiz cumartesi 65 ML65-M-029TK model Packard Bell bir notebook aldım. Bilgisayarı açtığım andan itibaren çok tiz ve hafif ötme sesi, çınlama sesi gibi aralıksız ses geliyor. Fan sesinden ayrı birşey ama ne anlayamadım. Servise mi götürmeliyim yoksa normal mi bu ses? Birde 320 Gb HDD yazıyor özelliklerinde , kurarken hatırlatmayı unuttuğum için sabit disk sürücülerini tek C olarak kurmuşlar ve orada da 263 GB boş alan, 286 GB toplam alan yazıyor. 320 ya da buna yakın bir rakam olması lazım değil mi? Bir de bu sabit disk sürücüsünü bilgisayarı yeniden kurmadan ayırabilmemin bir yolu var mıdır? Umarım çok saçma olmamıştır sorularım, bu işlerden hiç anlamayan biri olarak soruyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

2. siraydinli

siraydinli Yeni Üye

arkadaşım aynı sorun bendede wardı gittim aldıgım yere goturdum ama o tiz sese kimse inanmadı tam acaba ben mi uyduruyom o sesi die dusunurken neyseki en son yetkili geldiğinde sesi fark etti we biostan bi kaç ayarlama yaptıktan sonra ses gelmemeye başladı ben bole çözdüm bu tiz ses olayını Çözüm bilgisayarı yeniden aç pembe packard bell ekranı gelecek hemen F2 e bas ardından advanced bolumu war orda CX STATES yazan yerin karşısında (enable) olan yeri (disable) yapacan ondan sonra ses falan çıkmayacak servisteki çocuk ole yaptı oldu
    hardiske gelince bilgisayarda kendiliğinden oluşturulmuş 12 gb recovery bolumu war ama windows ta gorunmuyo firma bunu kendi yapmış zaten kutunun ustunde yazıyo bunu yapmasının amacı bi nevi önlem merak edilecek bişey yok anlıyacan

eğer sen başka yoldan çözdüysen tiz ses sorununu benle paylaşırsan sewinirim

3. clock

clock Yeni Üye

çok teşekkürler. eve gidince deneyeceğim. ben vatan bilgisayara götürdüm. bişey yok diye geri yolladılar ama hala beni deli eden bir ses var. yepyeni bilgisayardan soğudum. umarım işe yarar sizin çözümünüz.

4. muhalif

muhalif Yeni Üye

"siraydinli" nin çözümü işe yarıyor.

Disable ettiğimiz özellik inşallah çok önemli değildir :)

5. siraydinli

siraydinli Yeni Üye

rica ederim amaç herkese yardım etmek aynı sorun bendede wardı ve surekli o sesi duymaktan nerdeyse delirecektim

performans bakımından denedim hiç bi değişiklik yok

6. celik

celik Yeni Üye

saol dostum bende dediğin şekilde o iğrenç sesten kurtuldum.
    bu arada değiştiğimiz ayar hakkında bilgisi olan var mı..

Sayfayı Paylaş