64 bit işletim sistemi ile satılan notebook var mı?

Konu, 'Notebook Genel' kısmında coolguard tarafından paylaşıldı.

1. coolguard

coolguard Yeni Üye

32 bit işletim sistemi 3 GB ram den fazlasını görmüyor. Ne ilginçtir ki bazı notebooklarda 4 GB ram olmasına karşın, 32 bit işletim sistemi ile satılıyor! Yanlış hatırlamıyorsam Sony FZ31Z de böyle.

64 bit işletim sistemi ile satılan notebook var mıdır?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Acer ın ferrari serisi var.
    Asus un şu modeli var.
    F8Sp250DV
    14.1 WXGA+ Color Shine
    T9300-2.5G
    4GB( 2Gx2)
    320G-5400rom
    ATI HD 3650
    1GB vga bellek
    Blue-Ray DVD Combo(Read only)
    802.11a/b/g/N
    Vista Premium 64 bit

3. The Wind

The Wind Yeni Üye

Saka üstadım bu verdiğin model Türkiyede satılıyor mu şu anda?Satılıyorsa ne kadar?Bayağı sağlam bir donanımı var..

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

5. coolguard

coolguard Yeni Üye

Bilgi için teşekkür ederim.
    Sanırım uygulama yazılımların büyük çoğunluğu henüz 64 bit yapıyı desteklemiyor. Bu nedenle çok yaygın değil.
    Bahsettiğiniz Asus f8 in konfigürasyonu gerçekten çok iyi. Doğrusu 15" olmasını tercih ederdim.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ben 14 kullanıyorum ve gayet memnunum. Ekran boyutu notebooku ne amaçla aldığınıza göre olmalı bence.

7. coolguard

coolguard Yeni Üye

Sayın Saka,
    Mesleğim gereği "wave analysis" ve "wave processing" uğraşlarım var. Aslında 15" benim için minimum ölçek. 17" kesinlikle daha uygun. Küçük ölçekteki detayları büyütüp incelemem gerekiyor. Ayrıca yoğun "processing" nedeniyle hız da ön plana çıkıyor. Bana gerekli olan konfigürasyonun çok pahalı olacağını tahmin ediyorum. Bu nedenle minimum gereksinimimi araştırıyorum. Şu anda kullandığım IBM ThinkPad R40 (15", 1.3GHz) bana işkence çektiriyor. Basit bir işlemi tamamlayabilmek için yaklaşık 2 dakika bekliyorum.

Bilgi ve tecrübelerinizle belki bana yol gösterebilirsiniz.
    Teşekkür ederim.

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

17 inç ekranı olupta 64 bit işletim sistemi olan notebook hatırlamıyorum malesef.

9. hakzan

hakzan Yeni Üye

Monster marka dizüstü bilgisayarlarda 64 bit işletim sistemi 15 inç olanlarında var.
    Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam 17 inç olanlarında ise freedos olarak geliyor ve ek ücretle vista 64 bit işletim sistemi alınabiliyor.
    Yalnız fiyatları uçuk 3000ytl-4000ytl civarında olması lazım.

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Evet monster lar nedense aklıma gelmedi. Fokus bilgisayarda istediğiniz özelliklerde de sipariş verebiliyorsunuz.

Sayfayı Paylaş