6375 EA modeli ethernet sorunu

Konu, 'Hp Notebook' kısmında conqueror76 tarafından paylaşıldı.

1. conqueror76

conqueror76 Yeni Üye

6375 ea modelinin ses+ethernet sorununu çözemedim help.
    wireless i ve diğer bütün aygıtları çözdüm

2. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

arkadaşlar,bu şekilde size nasıl yardımcı olmamızı bekliyorsunuz?
    tamam olmadı,yükleyemedinizde,nasıl bir problem çıktı?hatamı verdi? ne oldu ne bitti?ayrıntılı yazarsanız belki elimizden birşey gelir.

3. yuksekpotansiyel

yuksekpotansiyel Yeni Üye

özellikle bazı marka ethernet kartlarında karşılaştığım bir sorunu dile getireyim size bazen ethernet kartı yüklemeyi bitirmek için aktif bir ethernet kablosunun takılı olmasını istiyor. şöyle ki ethernet kartının yüklemesi belli bir yere kadar geliyor ve orda adeta program kilitlenmiş gibi duruyor. başka işlemlerde yavaşlıyor(ne hikmetse artık). ama ethernet kablosunu bağlar bağlamaz yükleme seri bi biçimde tamamlanıyor. bazende giga bit ethernet kartları için 100 mbitlik kablo bağlasanız bile yeterli olmuyor gigabit bir bağlantı istiyor :D bu gereksiz işlem adımlarını niye koymuşlar (özellikle taşınabilir ve kablosuz bağlantıları olan pclere) ama gigabitlik ethernet kartına gigabitlik bir port bulmak yerine portun fişini çekip yeniden takarak ethernet kartını aldatmak gibi bir çözüm buldum (emin olun işe yarıyor:D)
    ama genelde yeniyeni piyasaya çıkan ve adları benim çok sık karşılaşmadığım chipler azerus muydu neydi biri diğeride boardcom du yanılmıyorsam :D başı ma ilk geldiğinde bunu yapan mühendisi dedim........:D

4. gsfirat

gsfirat Yeni Üye

Eğer n-lite programı ile işlem görmüş bir cd den xp yüklüyorsan ses + ethernet maalesef yüklenemiyor.

Yapman gereken ;Everest Ultimate programını kur bilgisayarına. Daha sonrada bu program ile ethernet kartının ve ses kartının driver olarak hangi ".inf" uzantılı dosyaları kullandığını öğren. Bilgisayarıma girip şu satırı adres çubuğuna yapıştır: "C:\Windows\INF"
    Açılan klasörden o isimlerini öğrendiğin inf dosyalarını sil. Aygıt yöneticisinden ses ethernet denetleyicilerin üzerinde sağ tuş > kaldır de. Yeniden başlat ve asıl driverları kur. Ethernet Driverın "SP33574", Ses driverın "SP34204". Tabi sesi yüklemeden öncede mutlaka "microsoft uaa bus driver for hd audio" yazan driverı kurmalısın.

Kolay gelsin...

5. duyqusuz55

duyqusuz55 Yeni Üye

6375ea
    yha tüm sürücülerini buldum sadece web camı da tanıttım ama calıştr dediqin zaman bu ayqıt kullanılıyor falan fişman diyor calışan hiç bi prgram yok yinede acılmıor deli oldum warsa calıştrp deneyen birisi yazsın lütfen!...

Sayfayı Paylaş