5920G Hdd Değişimi

Konu, 'Acer Notebook' kısmında ucanturk tarafından paylaşıldı.

1. ucanturk

ucanturk Yeni Üye

Selalar,
    Acer 5920g 602G16MI cahazımın üzerindeki orjinal Hitachi sata 5400rpm 160gb yi çıkartıp yerine Seagate 200gb 7200 rpm sata takmak istiyorum. Acer lerin hdd sinde cihazla ilgili bir kodmu şifremi ne varmış sanırım. Hdd yi değiştirmem problem olurmu, yada bu cihaza iki hdd takılıyor mu?

2. tolgaa

tolgaa Yeni Üye

öyle bir kod olduğunu sanmıyorum, ben 500gb samsung kullanıyorum, sorunsuz...

3. ucanturk

ucanturk Yeni Üye

Yani sonuç olarak onu çıkart bunu tak sorun olmaz mı diyorsunuz, samsung u sonradan mı taktınız?

4. anltkt19

anltkt19 Yeni Üye

arkadasım oncelıkle benım makınanın ıcınde kendılıgınden olan hdd wd ıdı sımdı wd scorpıo black aldım 320gb 7200rpm sata2 ınanılmaz bı performans artısı sagladı gercekten sende alırsan takabılırsın herhangı bı sorun yaratmıo dırek formatlayıp wındows kurup kullanıosun!!

5. ucanturk

ucanturk Yeni Üye

Çok teşekkürler.

6. severim101

severim101 Yeni Üye

aynı laptop bendede var ve ben de wd scorpio black 7200 rpm 320 gb ile değiştirdim mükemmel bir performans artışı oldu gönül rahatlığı ile değiştir... tek bilmen gereken eğer garantisi devam ediyor ise yeni hdd ile arıza durumunda servis garantiyi devre dışı bırakabilir.eğer çıkardığın orjinal hdd yi garanti sonuna kadar saklarsan arıza durumunda eski hdd yi takıp servise o şekilde yollayabilirsin :) Ha unutmadan birde yeni hdd ile birlikte eRecovery özelliğini kullanamayacaksın...Ancak farklı çözümler ile back-up alıp geri yükleme yapabilirsin forumda gerekli açıklamalar mevcut...

Sayfayı Paylaş