5920G garip bir durum/arıza-internet yavaş

Konu, 'Acer Notebook' kısmında Levcho tarafından paylaşıldı.

1. Levcho

Levcho Üye

4 Aydır kullandığım Acer 5920G notebookta internet yavaşladı birden. (1 haftadır öyle)
    Önceleri wireless bağlantı ile, Rapid premim hesap ile, 110k ile download yaparken,
    şimdi 10-20-30K maksimum oluyor ve sürekli dalgalanıyor. 30K üstüne de asla çıkmıyor. (FlashGet ve ya browser'den, farketmiyor)
    Network kablosunu takıp, wireless kapattığımda, sorun aynen devam ediyor.
    Sadece Rapid değil, hiç bir download'ta 30-35K üstü download göremiyorum. Ne kablo ile ne de wireless ile.
    Aynı ağ'a bağlı bir masaüstü pc daha var.
    Aynı zamanda bu pc, kablo ethernet üzerinden aynı rapid dosyayı (ve ya başka downloadları) 110K kadar çıkıyor.
    Notebookun ilk aldığım zamanlardaki yedeği vardı, o yedeği geri yukledim.
    Durum değişmedi.
    Bir arıza olsa, ya kablo ethernette olur, ya da wireless'te olur, öyle değil mi....mantıken.
    Yorumlarınız nelerdir.
    Vista Home Premium,SP1

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Yeni yüklediğiniz bir program ya da virüs buna sebep oluyor olabilir. Modem trafik ayarı varsa bundan olabilir.
    bilgisayardan olduğunu sanmıyorum.

3. Levcho

Levcho Üye

Hocam yorumun için sağ ol. Yureğime su serptin. [melek]
    Ama eski yedeği geri yukledim. Nasıl olur.
    Donanımsal bir arıza olabilir mi.
    Intel 3945ABG chipset var makinada.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

eski yedeğinle de yeni yedekle de hız yavaş ise bence bu durum bilgisayardan kaynaklanmıyor.
    Karşı bilgisayarda emule vb birşey kurulu mu?

5. Levcho

Levcho Üye

Yok hocam, öteki makineden deneme amaçlı rapid çekiyorum, 3-5 dakika 100-110k.
    Sonra o downloadı kesip o desktopu kapatıyorum, laptoptan veriyorum download,
    30-32K dalgali şekilde üstelik.

En büyük kaygım donanımsal arıza.
    Peki kablosuz ve kablolu netweorkun de aynı anda yavaş olması garip değil mi.
    Her ikisini de kontrol eden chip bozulmuş olabilir mi sizce.
    Intel 3945ABG

Sayfayı Paylaş