5920G disk görmeme problemi

Konu, 'Acer Notebook' kısmında slammer tarafından paylaşıldı.

1. slammer

slammer Yeni Üye

arkadaşlar bu forumdaki 5920g ye xp yükleme yazısını okuduktan sonra notebook uma xp kurdumç herşey normaldi. taki dün ses kaydı yapıncaya kadar. sesleri o kadar az alıyorki son ses verildiğinde ancak yapılan kayıtlardaki sesler çok hafiften duyulabiliyor. ses denetiminden mikrofon giriş sesini yükseltmek istedim ama bu ayar pasif durumdaydı. %70 e yakın bi yerdeydi kaydırma çubuğu yani yinede alması gerekir diye düşündüm. sonra programlara da bişey olmasın diye vistaya yükselttim. herşey normaldi ama bilgisayarıma girince D diskinin olmadığını gördüm. disk yönetiminde görünüyor ama işlem yapılamıyor. tekrar xp kurdum herşey normal tekrar vista kurdum sıfırdan yine görünmüyor. recovery yaptım yine görünmüyor. akşamdan beri 4 kere vista 4 kere xp kurdum. xp de herşey normalken vistada görünmüyor. xp de formatladım D yi yine olmadı. vista kurarken disk bölümleme ekranın D diski bölümlenmemiş alan olarak görünüyor. yeni alan diyorum hata veriyor (0x8004240f) . bu alanı vistaya nasıl gösterebilirim. partition programları denedim olmadı, invalid yazıyor disklerime sadece 10 gb lik recovery bölümünü normal gösteriyor

teşekkürler.

2. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

Arkadaşım enterasan bi durum oldugu için sana birkaç alternatif sunucam istersen bi dene.

1.hdd'nin belli bir bölümünde belki sorun olabilir sectorlerde hasar ve ya bad sector olusmus olabilir öğrenmek için aşşagıdaki linkteki programı kurup error scan dersen sorun olup olmadıgını öğrnebilirsin:(tarama hdd boyutuna göre uzun sürebilir özellikle hızlı tarama yaptırma)
    http://www.hdtune.com/hdtune_255.exe

2.vista kurulurken bios tan hdd mode ahci mode da olup olmadıgı kotrol et.

3.Eğer hiç biri olmaz ise tekrar vista kurucagın zaten hızlı format değil tam format at.

4.bu da olmazsa YTS(yetkili teknik servis) ile irtibata geçmeni öneririm ;)

3. slammer

slammer Yeni Üye

denemediğim yol kalmamıştı. en son d nin içindekilere veda edip c ve d yi silerek yeniden bölümledim. xp kurarken kıçan menüde çünkü vista onuda yapmıyordu. şimdi normale döndü ama recovery bölümleri çalışırmı bilmiyorum

4. GAGO61

GAGO61 Yeni Üye

eger ikisini de silip yeniden bolumlendirmemis olsaydin benim tavsiyem de soyle olacakti :

1. xp cdsinden ac
    2. d'yi sil (ama formatlama sadece sil bolumlenmemis alan olarak kalsin)
    3. kapat vista cdsinden ac
    4. sildigin d bolumunu vista cdsinden formatla :D

sonra istediğin versiyonu kur ister vista ister xp istersen de PARDUS :D

Sayfayı Paylaş