5920G bios update yaptım ekran gelmiyor

Konu, 'Acer Notebook' kısmında Paft tarafından paylaşıldı.

1. Paft

Paft Yeni Üye

selamlar,
    arkadaşlar 5920G var. sitesinden bios update programını çektim. 2008/12 gibi bir tarihi vardı. neyse eski biosun yedeğini alaraktan güncelle düğmesine bastım tabi öncesinde sadece eski biostan daha yeni bir sürümse güncelle diye bir seçenek vardı gelişmiş seçeneklerde onuda seçtim. son adımda flash a yazarken en başta daha bişi yazmadan takıldı hata verdi. sonra bilgisayarı resetledim. f2 ile biosa girmedi ki f2 ye basın yazısıda çıkmıyordu ama bios şifremi isteyip windowsa devam ettim. bu sefer güncellemeyi yaptı. resetledi. ama ekran gelmiyor. anladığım kadarıyla anakart devreye girmiyor. çünkü dvd rom dan ses geliyor onun dışında ne harddiski çalıştırıyor nede başka bişeyi. ve bataryayı takınca prizde ise bataryamın tam dolu ve yeşil olmasına rağmen turuncuya dönmüş olmasıydı. bu aletin garantisi var. servise göndermemize gerek varmı ? ramlerin olduğu kapağı açsak orada jumper felan bişeyler varmıdır oynamamız gereken ? 2 hafta sonra yurtdışına çıkacağım bu aleti acilen halletmem lazım.

Sayfayı Paylaş