5920G Bios Şifresi Lütfen Yardım

Konu, 'Acer Notebook' kısmında gksn78 tarafından paylaşıldı.

1. gksn78

gksn78 Yeni Üye

Selamlar,
    Empowering Technology programını kullanarak notebookuma bios şifresi koymuştum. Aynı programla şifreyi kaldırdım fakat bilgisayarı tekrar başlattığımda tekrar bios şifresi istedi ve önceki şifremi girdiğimde "invalid password " diyor. Muhtemelen Default bir şifre var ve onu istiyor ama bulamıyorum. Servisi aradığımda kullanıcı hatası olduğunu ve bilgisayarın kendi kendine şifre koymayacağını söylüyorlar ve 70$+ kdv ücreti olduğunu belirttiler. Anakart phoenix marka. Yardım ederseniz çok sevinirim.teşekkürler..

2. justice

justice Yeni Üye

becerebilirsen pilini çıkar diyecem ama...

3. gksn78

gksn78 Yeni Üye

Garantisi bozulmazmi?

4. justice

justice Yeni Üye

E kardeşim bu cihaz garantilide cihazdaki şifreleme problemini niye parayla çözüyolar. Kardeş acerin huyudur gerçi bu. En yetkiliyi ara ve tabiri caizse çirşeflik yap ve magdur olduğunu söyle. Walla acere bastırmazsan teslim olursan ağzınla kuş tutsan hava.. kolay gele

5. gksn78

gksn78 Yeni Üye

Eyvallah, Sağolasın.

6. gksn78

gksn78 Yeni Üye

Sağolasın dediğin gibi servise gidip arıza çıkardım ve ücretsiz hallettiler.

7. justice

justice Yeni Üye

Gözün aydın. güle güle kullan.

8. Dimitri47

Dimitri47 Yeni Üye

Dostum sorunu çözmüşsün fakat bundan sonra bu sorunu yaşayabileceklere yardım olması açısından yazıyorum, zira burası google'da 3. sırada çıkıyor :)

Aynı sorunu ben de yaşadım, 1 gün kullanamadım laptopu ısrarla servise götürmedim, böyle birşey için o kadar yolu tepmeyecektim! [ban] Neyse sonuç olarak sorunu çözdüm :

empovering technology ile yazdığın bios şifresi, programda küçük harfle oluyor fakat program şifreyi bios'a yazarken büyük harfe dönüştürüyor. - fakat nedense bununla ilgili tek bir uyarı bile yok!!! :mad: - [ofof] yani mesela sen ali yazıyorsun ama şifren ALI oluyor. Sorunu aşmak için caps lock açık denemek, i harfini I, ü harfini U, ö harfini O, ş harfini de S yapmak lazım, açılacaktır.. [bravo]

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bilgilendirme için teşekkürler

Sayfayı Paylaş