5106 recovery dvd olusturma sorunu?

Konu, 'Acer Notebook' kısmında ziyakoray tarafından paylaşıldı.

1. ziyakoray

ziyakoray Yeni Üye

arkadaslar laptopu(5106) alalı 6 7 ay oluyor...şimdiye kadar 1 2 kere gomulu alanı kullanarak fabrika ayarlarına dondum ama gerekmez diye recovery dvdsi olusturmamustım..şimdi işe xp kurmak istiyorum..siteyi araştırdım biraz ve xp için format atmadan once kesınlıkle recovery için dvd olusturun deniliyo..bende sitede yazan gibi aldım 3 tane dvd basladım olusturmaya ama ne care datayı olusturmayı tamamlıyor tam yazmaya başlayacakken dvdden dolayı hata veriyo baska dvd takın yenıden deneyın falan derken 2 gundur 5 6 tane farklı dvd denedım ama hep aynı, en son denememde ise %99 a kadar geldı yıne aynı hatayı verdı nasıl iş anlamadım..sorun dvd sürücüsündemi acaba?...yada ne yapmalıyım?
    mesela xp cdsi ile format atarken gomulu alanı silmeyip sadece c kısmını silip olaya devam etsem ve ilerde lazım oldugunda tekrar gomulu alanı kullanıp wistaya donsem olurlu?? yada boyle bi durum mumkunmu yanı gomulu alanı sılmeden format ve gerektıgınde yenıden vista için gomulu alanı kullanabılme..lütfen aydınlatın beni:::...

2. ziyakoray

ziyakoray Yeni Üye

yardımmm lutfennn

Sayfayı Paylaş