5106 Ekran kartı seçenekleri

Konu, 'Acer Notebook' kısmında skaterext tarafından paylaşıldı.

 1. skaterext

  skaterext Yeni Üye

  Arkadaşlar 128 Up to 512 özelliğinde bir ekran kartı var bu 5106 WLMI modellerinde... Fakat bios'tan elletmiyor. 128 seçeneğine dokunamıyorsunuz... Peki bunun artırmasını nasıl yapacağız? Yoksa çalıştırdığımız uygulama (mesela oyun) kendisine göre mi ayarlıyor?

  Şimdiden teşekkürler...
   
 2. The Wind

  The Wind Yeni Üye

  Ekran kartınız ihtiyaca göre kendisi ayarlar...Siz müdahele edemezsiniz ne yazık ki...
   
 3. skaterext

  skaterext Yeni Üye

  @Emrah

  Teşekkürler... İlk başta ben de öyle düşündüm ama sonradan bir arkadaşın bilgisayarında (farklı bir marka) aynı türden bir ekran kartı (yani 128 ama yine up to seçenekli) vardı ve o kendisi manuel olarak biostan ayarlayabiliyordu; o yüzden aklım takılmıştı. Sonra bir de bios güncellemem gerekir mi diye düşündüm. Şu anki bios en son çıkandan bir önceki bios ve iki bios arasında 5 ay var Acer'in sitesindeki açıklamaya göre ve iki bios sürümü arasında yapılan düzeltmelerde de böyle bir durum yazmıyordu; o yüzden güncellemedim. Tekrar teşekkürler. Bir de forumda, bu verdiğim linkteki soruma da yanıt alabilirsem çok memnun olacağım....acer-f28/5100-5106wlmi-standby-hakkinda-t855.html


  Herkese kolay gelsin.
   
 4. mRocK

  mRocK Yeni Üye

  bende de acer aspire 5710 modeli biosta 3 seçenek mevcut benimki için 64 - 128 yada otomatik ayarla diye yani bendekimodel otomatik ayarlıyormuş. bu ekran kartları onboard yani anakarta tümleşik olduğu için anakartın ve biosun modeline göre müdahale etme olasılıkları değişkenlik gösteriyor diye düşünüyorum eğer sizinkinde hiç bir seçenek seçilmiyorsa muhtemelen otomatiktir.
   

Sayfayı Paylaş