500gb Philips Harici Harddisk Boot Sorunu

Konu, 'Donanım Ürünleri' kısmında ytsejam tarafından paylaşıldı.

1. ytsejam

ytsejam Yeni Üye

Elimde Asus F3Se laptop var. Aslında harddiskimi çok güzel bir şekilde kullanıyorum, hiç şikayetim yok ve alacaklara da öneririm. Ama şöyle bir şey var ki, Harddisk takılıyken ve açık durumdayken bilgisayarı yeniden başlattığımda ilk ekran olarak 'asus' yazısı parladıktan sonra kalıyor. Bilgisayarın açılabilmesi için harddiski kapatıp, bilgisayarın on/off düğmesiyle kapatmam gerekiyor. Harddisk takılıyken de açılmasını sağlayamaz mıyım? Sorunun açılışta tanınmamasından dolayı kaynaklandığını düşünüyorum. Sizce sorun ne olabilir ve nasıl düzeltilebilir ?

2. justice

justice Yeni Üye

biostan ayar falan yapmayı denedinizmi

3. ytsejam

ytsejam Yeni Üye

Denemedim.
    Denemememin sebebi de;
    Harddisk bağlı olarak bilgisayarı açabilsem deniycektim :) harddiski takmadan da biosta gözükmez mantığıyla denemedim, çünkü masaüstüne kadar açıldığında hddyi açıyorum.
    Biostan nasıl bir ayar yapabilirim ?

4. justice

justice Yeni Üye

şöyle bi deneyin. Harddisk takılı değilken ilk önce biosa girin biosta boot olarak birinci laptopun harddisknin olduğundan emin olun. değilse birinci olarak laptop hardiski yapıp kaydedin çıkın birde böyle deneyin bakalım.

5. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

Kardeş Makina Hdd Takılı İken Hiç açılmıyorsa elektriksel bi sıkıntı varır hdd usb ise usb den çıkarıp denermisin bi Öyle olmassa başka bişey deneriz

6. ytsejam

ytsejam Yeni Üye

zaten asıl amacım usb ye takılıyken açılması, usb den çıkarınca bi problem olmuyor :)

harddisk aktifken restart attığımda pc açılmıyor yani işletim sistemini çıkaramıyor

öncelikle pc nin harddiskine baksın sonra hariciye baksın istiyorum ama biostaki ayarlarla halledemedim.

İlk başa pc nin hdd yi koyuyorum
    2. olarak ta removable disk seçiyorum ama yinede olmuyor

7. mrtevo

mrtevo Yeni Üye

İlk sıraya pc'nin hdd sini,
    ikinci sıraya cd-rom sürücünüzü koyun.
    Harici hdd'iniz pc nize yine bağlı kalsın.Sadece açılışta bir işlevi olmasın.

8. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

Kardeş Biosdan HARDİSK Driver Kısmına Girebiliyormusun oraya girebiliyorsan Ordan Değiştirebilirsin Yanlış Hatırlamıyorsam Böyle Olması Lazım eğer öylede olmassa başka bi yol deneriz artık ..Kolay Gelsin

Sayfayı Paylaş