5 model arasında kararsızım

Konu, 'Notebook Genel' kısmında nitil tarafından paylaşıldı.

1. nitil

nitil Yeni Üye

merhaba notebook almak için birkaç gundur internetteki forumları dolaşıyorum ama çok kararsız kaldım.
    notebook u genel olarak internet için kullanacagım ,oyun oynayacagım arada da kurgu yapacagım.muhtemelen bir şeyler indirmek için bazı programlar surekli açık olacak.ama en onemlisi masustu bir pc m var ve surekli açık notebook da surekli açık olacak ve surekli internete baglı olacagım.bu durumda ısınma problemi beni biraz korkutuyor. aklımda 5 model var :
    Dell 1525 SANTAROSA C2 DUO T7250 -2.0GHZ-2048MB -160GB-15,4"-DVDRW-MAX.358MB -WVPRE

Packard Bell MB87 CORE2 DUO T8100 2.1GHZ-3GB-160GB-DVDRW-15,4''-512MB GF8600M -1.3 MP-WVPR

Toshiba A300D-125 AMD TURX2 TL-60 2.0GHZ-2048MB-200GB-895MB HD3470 TC.-15.4''-DVDRW-WVPR

Toshiba A300-17N DUO CORE T2370 1.73GHZ-2048MB-200GB-15.4"-MAX 358MB X3100-DVD/RWi-WVPRE

HP PAV.DV2730ET CORE2DUO T8100 2.1GHZ -2048MB-250GB-128MB 8400-14,1''-DVDRW-WVPR

Genelde toshibaların çok fazla ısınma problemi oldugu, hp lerin de çok sorun çıkarttıgı soyleniyor.Packard Bell için çok dayanıklı deniyor ama sanırım Toshiba'lar gibi dvd suruculeri problemli oluyormuş ses de kotuymuş.Dell için çok fazla kotu yazı okumadım.Tasarım için Toshiba lar beni cezbetse de okuduklarımdan sonra Packard Bell(tasarımını begenmesem de) ya da Dell almayı dusunuyorum.Performans, saglamlık ve ısınma problemini dusunursek siz ne dersiniz.şimdiden teşekkurler.

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

dediğiniz şeyleri tasm anlamıyla yapabileceğiniz üç model var burda biri p.bell diğeri de A300D-125 ve hp...ben size Toshibayı öneririm...tasarımıyla ve stabilliğiyle bir adım önde sanki..tabi bunda Toshiba kullanıyor olmamın da etkisi var.Hiçbir şekilde ısınma sorunu yaşamadım bugüne kadar...(oyun oynarken 99 dereceleri bile gördüm ama alet taş gibi,banamısın demiyor) 99derceye çıkmasının sebebi de oynadığım oyunların kastırıcı olması ve alttaki hava deliklerini kapatmam..

3. nitil

nitil Yeni Üye

Ciddi misiniz?Eğer ısınma problemi yaşatmıyorsa benim de tercihim Toshiba olur çünkü tasarımı çok onemsiyorum ve Toshiba da gorur gormez vurulcagınız modeller uretiyor.Aslında ilk kararım Toshiba idi ama forumları okuyunca surekli açık tutacagımı da dusunerek vazgeçmiştim.Eğer bir ısınma problemi yoksa yine Toshiba ya donebilirim gonul rahatlığıyla.Çok teşekkurler.

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

valla bende a200-1ah var.yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum,ne bir sorun ne de ısınma var...tabi benim sorun yaşamamış olmam sizde problem çıkarmayacağı anlamına gelmez.yine de siz bilirsiniz.ben çok memnunum

5. nitil

nitil Yeni Üye

400 ytl ye daha kıyıp Toshiba A200-23U aldım bugun.Diğerinde AMD olduğu için emin olamadım masaustunde rakipsiz olsa da (masaustu pc de olan amd 2600 box tan çok memnunum mesela.kutudan çıkan fan harici bir fanla 4 senedir hiç problem çıkarmadı bana) notebook için intel daha gibi gozukuyor.
    Tek problem lacivert olması gibi:)Bakalım umarım bir problem çıkartmaz

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

Hayırlı olsun,iyi seçim...çok da lacivert değil benimkisi,ışığa tutnca belli oluyor sadece,bu da bir ayrıcalık bence. ;)

Sayfayı Paylaş