32 bit işlemciye 64 bit kurmak

Konu, 'Notebook Genel' kısmında immortalover tarafından paylaşıldı.

1. immortalover

immortalover Yeni Üye

Merhaba,
    Bende hp 6650et model notebook var. 32 bit işlemciye sahip.
    Elimde ise vista ultimate 64 bir işletim sistemi var.

Bu işletim sistemini notebookuma kurabilir miyim?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Mesajınız forum kurallarına aykırıdır. Düzeltmezseniz silmek durumundayım.

3. immortalover

immortalover Yeni Üye

ozur dılerım ne tur bı hata var mesajda anlayamadım yalnışlık olduysa ozur dılerım ama sen yardım edebılrmısn bana bu ıslemcı farklarını anlayamıyorum bırde bılgısyar almadan onun kac bıt ıslemcı oldugunu nasıl anlarız herahangı bı sıteden ?

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

selam immortalover;burda da karşılaştık dh den sonra :lol: ..mesajının hepsi büyük harf ondan hatalı diyor site yöneticisi zaten düzeltmişsin...
    gelelim sorunun cevabına...64 bit tabii ki yükleyebilirsin elindeki bilgisayara...32 bit mi 64 bit mi şöyle öğrenirsin...bilgisayarım a sağ tıkla..özellikler e tıkla...açılan pencerede sistem kısmında yazıyor 32 ya da 64 bit olduğu...

bu arada a2001ah yi geri verip hp aldın.. :D nasıl memnun musun hp den?umarım bi sorun çıkarmamıştır sana..ne de olsa hp :lol:

5. immortalover

immortalover Yeni Üye

teşekkur ederım emrah yardımın ıcın tabıkı anlayışı ıcın saka yada :p walla emrah hp ıle degıştım ama bu daha cok sorun cıkardı yaa kısmetse cumartesı bursaya gdıcem ve gene degışım yaptırcam :d şoyle soyleyeyım ekran acılışta kıtlenıo sımsıyah ekran kalıoo bırde yazıcı calıştıramıyorum bazen.. cogu sıtede arastırdım 32bıtse bılgısyarın yukleyemezsın calıştırmaz dıo sımdı aklım karıstı ayrıca kurmaya kalktım dıyelım bı sorun oldu tekrar ben recovery yapsam yada cd den kursam tekrar vısta basıc ı sorun olmaz degılmı?

6. gilendi

gilendi Yeni Üye

slm bende format atarken 64 bit gozukuyor fakat 64 yuklemeye calistim sistem desdeklemiyor diyor tam anlayamadim
    fujitsu siemens amilo pi 1536
    markasi
    neden ole diyor bir fikriniz varmi acaba
    malum herkes ayri marka kullaniyor
    tesekurler

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Neden 64 yüklemek istiyorsunuz ki?
    Bence hiç gerekli değil.

8. The Wind

The Wind Yeni Üye

Sanırım 4gb rami tam anlamıyla kullanabilmek istiyorlar.Ben de pek bir önemini görmüyorum bunu,belki daha değişik özellikleri vardır tabi bilmiyorum kullanmadığım için.

9. immortalover

immortalover Yeni Üye

ben ılla 64 demıyorum sadece elımde o oldugu ıcın sordum sızler ayrıca bu 32 ve 64 ayrımını ogrenmek ıcın...

10. The Wind

The Wind Yeni Üye

benim bildiğim en önemli fark ram olayı.Yani 32 bitlik işletim sistemleri maksimum 3gb a kadar ram görüyor.64 bit yüklerseniz 4 gb ram sağlıklı bir biçimde çalışıyor.

11. CabalTurks

CabalTurks Yeni Üye

ben 64 bit yükleyip başını belaya sokma derim :D vista 64 bit sürümü driverlarını bulmak hiçte kolay değil. aryıca 32 bitten tek farkı 2 program files klasörü olması ve denetim masasın 32 denetim masası ikonu olması ki onada tıklayınca metin okuma geliyor sadece :D vista ultimate 32 bit herşeye yeter bence . 2 gün öncede güncelleştirmelerle dream scene özelliği geldi dört dörtlük oldu :roll:

12. Şeref

Şeref Yeni Üye

Bir Ay Önce Asus F3E Dizüstü Bilgisayar Aldım.Üzerinde Vista Home İşletim Sistemi Vardı fakat ben Win.XP İşl.Sistemi Kurdum Sorunum Şimdi ise yeniden Başlatırken Ekranım Donuyor Kapatıp acarsam Çalışıyor Lütfen Bana Yardımcı Olurmusunuz. Selamlar

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şeref bey mesajınızın bu konu ile uzaktan yakından ilgili yok :)
    Sorunuzu lütfen şuraya sorunuz.
    asus-f4/asus-f3we-ye-asus-f3e-hakkinda-hersey-buraya-t111.html

Sayfayı Paylaş