30 iş günü Garanti süresi..

Konu, 'Acer Notebook' kısmında yakup0993 tarafından paylaşıldı.

1. yakup0993

yakup0993 Yeni Üye

Öncelikle merhaba

daha önce buraya açtğm bi konuda belirtmiştm acer 5920g laptopuma sıvı döküldü diye..
    bu garanti dahili oldu[2gün beklettimk kurumasını ve biraz 10cm uzaktan saç kurutma makinesi tuttum :D ]
    neyse
    laptopu kasım'ın 13ünde falan yollamştı bilgisayarcı ama 1 hafta sonra falan geri gelmiş..(istanbula yollanmş denge bilgisayara artık acerın tek.servisi olmadğı söylenmiş ve geri yollanmş..)
    ayın 22sinde aydın nehir bilgisayara yollanmş..
    şuan almanyadan parça bekliyorlarmş ..

Sorum şu:
    Kasım'ın 22sinde garantiye gitti araya bayram tatili , hafta sonları falan girdi herkes başka bişi söylüyor..
    bu Kasım 22 sinde giden bilgisayarın 30 iş günü garanti süresi dolması için kaç gün kaldı ??
    herkes bişiler söylüyor bayram günleri sayılmaz sadece,bayram haftası tamamen sayılmaz vs..

şimdiden yanıtlarınız için tşkr ederim ve geç de olsa yeni yılınızı kutlarım arkadaşlar... [icon_santa]

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

resmi tatil günlerini ve cumartesi pazar günlerini çıkarın. Gerisini sayın. Genelde böyle hesaplanır.

3. yakup0993

yakup0993 Yeni Üye

böyle hesapladm (bayram haftasının tamamını ve diğer hafta sonlarını saymadım..)
    26 gün olmş..

30 gün perşembe dolcak heralde...bide garanti süresi 30 gün bitti ve ben yeni laptop istedim diyelim.. kaç günde elimde olur?
    çok özledm laptop kullanmayı :D
    yanıt için saol bu arada "saka"..

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

işte orada markanın gücü ve stok durumu devreye giriyor. Bazı markalar hemen gönderirken bazılarında bu süre uzuyor.

5. yakup0993

yakup0993 Yeni Üye

tekrar teşekkürler "saka".. yardmcı oldğn için..

artık bana sadece beklemek kaldı :) desenize..

iyi aksamlar ;)

(konuyu silebilir veya kilitleyebilirsiniz..)

Sayfayı Paylaş