2700 ytl ye notebook tavsiyesi

Konu, 'Notebook Genel' kısmında alexarbak tarafından paylaşıldı.

1. alexarbak

alexarbak Yeni Üye

Öncelikle tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.Ben notebooku kullanacağım amaç; oyun ve internet bu yüzden alacağım notebookda iyi olmasını istediğim 2 özellik var
    1.Ekran Kartının en iyisi olması(Nvidia düşünüyorum)
    2.İşlemcinin yüksek olması
    Birde anlamadığım bir şey var ekran karı konusunda.Paylaşımlı ve paylaşımsız ekran kartı var.Mesela nvdia 9500 512 mb paylaşımsız mı iyi yoksa 8400 256 atanan 1023 a kadar max. yada nvidia 8800gtx bu konuda da bilgilendirirseniz memnun olurum.

2. LeonEmre

LeonEmre Yeni Üye

Öncelikle Sorduğun 2. Soru ile başlıyım...Nvidia Geforce 9500M GS 512 MB paylaşımsız iyi demiyorum çok iyi... Zaten 8400 daha eski bir model olduğu belli oluyo ve fiyatları 1000ytl olan laptoplarda hep Paylaşımlı 1024 mb der...Paylaşımlı ise bi kere ondan uzak durun hele max. eklemişse tmmdır kaçın o laptoptan...Ekran kartı Nvidia Geforce 9500M GS 512 MB çok iyi ve bunun olduğu bi laptop var Asus M51SN250DV...2000ytl ve iyi..2700ytl lik laptop araştırmadığımdan bilmiyorum ama Asus veya Toshibada iyi Laptoplar var Macbook onların iyileri 3000ytlyi geçiyo...

3. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bu hypermemory özellikli ekran kartlarının hepsi yetersiz performanslı demek çok yanlış olur,mesela bende ati hd2600 vae,256 mb paylaşımsız ve 1023 mba kadar da ramden ihtiyaç halinde çalar.Gayet de iyi performansı var.Ekran kartı alırken seriye ve chipsete bakmak lazım.8400 serisi biraz eski bir seri...dediğiniz gibi 9500 yeni çıkan kartlardan...ya da 8600 gt li bir model tercih edebilirsiniz.Yazınızın sonlarında 8800gtx lafı geçmiş,eğer alma şansınız varsa zaten daha önce yazdıklarımızın hiçbir kıymeti yok ;)

4. alexarbak

alexarbak Yeni Üye

Nvdia 8800gtx in olduğu bir laptop varmı peki ? VE nvdia 9500 ile karşılaştırdığımız zaman hangisi iyi ?

5. LeonEmre

LeonEmre Yeni Üye

Bence Nvidia 9500...Çünkü diğeri hakkında pek fazla bilgim yok... :)

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

8800gtx efsane bir karttır,9500 hakkında pek bilgim yok ama ikisinin arasında 8800gtx lehine büyük avantajlar olduğunu düşünüyorum.Bu arada Toshibanın sanırım bir modeli var 8800gtx ekran kartlı modeli...x200 serisinde olması gerek ama çok pahalıdır.Size bu yönde ancan monster markasına bakmanızı tavsiye ediyorum.fakat monster da baya pahalı...3000$+kdv cvarında...İnceleyin...
    diger-markalar-f7/monster-t77m571ru8802-512mb-8800m-gtx-testleri-t1452.html

7. alexarbak

alexarbak Yeni Üye

Monster dizüstü bilgisayarları inceledim fakat dikkatimi çeken şuydu 8600 gt ekran kartına sahip olanların ekran boyutu 15.4 8800 gtx ekran kartına sahip olanlar 17 inç.17 inç istemediğimden ben 15.4 lere baktım fakat bunlar ekran kartı 512 MB nVIDIA GF8600M GT DX10 bu iyi bir ekran kartıımı bunu bilmiyorum.Ekran kartı sıralamasında
    notebook-genel-f24/notebook-ekran-kartlari-siralamasi-t16.html bi 16. sırada olan NVIDIAGeForce 8600M GT SLI bide 36. sırada olan NVIDIAGeForce 8600M GT var hangisi benim belirttiğim 512 MB nVIDIA GF8600M GT DX10 ekran kartı ???

8. The Wind

The Wind Yeni Üye

8600m gt şu an için piyasadaki tüm oyunları oynatabilecek bir kart.sizin 16. sırada gördüğünüz sli çift ekran kartı demek,yani iki tane 8600 m gtnin beraber çalıştığı bir sistem.ben bu şekilde biliyorum.8800m gtx i ise sanırım diğerlerine nazaran biraz daha büyük ebatlı olduğu için genelde büyük notebooklara yani 17'' olanlara koymayı tercih ediyorlar.Tabi bunlar mantıksal yaklaşımlar,siz benim söylediklerime inanmayın yine de.bir de bu ekran kartı tamamıyla oyun severler için üretildiğinden dolayı 17'' notebooklara(oyun amaçlı) entegre ediliyor olabilir.

9. LeonEmre

LeonEmre Yeni Üye

Monster laptoplar hakkında pek detaylı bilgim yok ancak teknik servis vb. gibi şeyleri pek sık yok diye biliyorum..Özellikleri iyi yalnız...

Sayfayı Paylaş