2500 tl ve 3000 tl arası notebook tavsiye?

Konu, 'Notebook Genel' kısmında anil456 tarafından paylaşıldı.

1. anil456

anil456 Yeni Üye

Arkadaşlar masaüstünden laptopa geçmek zorunda oluşum beni hiç bilgi sahibi olmadığım bir alanda ki ürünlerle karşı karşıya bıraktı :D bu fiyat aralığında önerilerinizi bekliyorum.
    Kullanış amacım günlük ihtiyaçlarımı karşılacak ve ayrıca orta üstü grafiklerde yeni çıkan oyunları oynatacak gta4 crysis 2 gibi oyunlarda beni yarı yolda bırakmayacak bir makine istiyorum.
    aradığım özellikler genel olarak şöyle

1-) i5 540m den aşağı bir işlemci düşünmüyorum oyunlarda beni turbo boostla 3 ghz üstüne atmalıki işlemci limitne takılmayayım. yavaş 4 çekirdek yerine hızlı 2 çekirdeği tercih ederim amaç oyun zaten :d
    2-)ram en az 4 gb ddr 3 1066 mhz olmasını istiyorum
    3-)ekran kartı konusudan ise fazla bir bilgim yok sitedeki ekran akrtı listesini inceledim ati m 5870 isterim lakin fiyatı çok uçuk olursa bu sisteme yakışacak en iyi kartı önermeniz yeterli örn; gt335m alt limit olsun
    4-)hdd kapasitesi 7200 rpm olmalı kapasite pek önemli değil yeterki hızlı olsun
    5-)fazladan bir usb3.0 olursa hayır demem açıkcası :)
    6-)ekran led aydınlatmalı ve 15.6 '' civarı olması yeterli.
    7-) işçiliği ve malzemesi kaliteli; kullanışlı olmalı, elimde kalmasın açıkcası :D
    :cool: oyunlarda rahatsız edici boyutlarda fan sesi duymak istmeiyorum.

son oalrak arkdşaım samsung r580 js01 modelini kullandım , ergonomisi ve ekranı çok hoşuma gitti ve oyunlardad sessizdi

bu pcnin tasarımına benzer , işlemci ekran kartı ve hdd olarak daha üst donanımlı bir makine arıyorum.

şimdiden teşekkürler..

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. anil456

anil456 Yeni Üye

öncelikle teşekkürler önerin için lakin hdd 5400 rpm, birde şunu sormak isterim işlemcisi 620m olan bir laptop almsa turbo ile 3,33e çıkıyor ve beni işlemci limitinden kurtarıyor oynlarda lakin 4mb ön bellek oluşu bir sorun yaratırmı 6 mb önbellikli 720 yada 740 işlemci mi tercih etmeliyim ?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

corei7 740 her zaman daha iyidir.
    Bu arada disk kesin olarak 7200rpm, 5400 olduğunu nereden çıkardınız?

5. anil456

anil456 Yeni Üye

pardon bir çok sekme açık olduğundan 91v modeliyle karıştırmışım önerinizi :) en mantıklı seçenek asus N61JQ-JX093V görünüyor.

Sayfayı Paylaş