2000 ytl civarı dizüstü?

Konu, 'Notebook Genel' kısmında chingy_31 tarafından paylaşıldı.

1. chingy_31

chingy_31 Yeni Üye

Başta şunu belirtiyim bu tip konulardan artık sıkılmışsınızdır belki ama teknolojiyi takip etmek gerçekten zor ve ancak forumlardan öğrenebiliyoruz,yardım alabiliyoruz bunun için bu kadar çok soru soruyoruz (hangisini alsam bu mu şu mu?)
    Ve bu kafileye bende katılıyorum sizleri meşgul yada rahatsız ediyorum...
    Şimdi;biraz araştırma yaptıktan sonra asus un m51 serisini beğenenler var ve monster ı önerenler var.ben bu ikisi arasında kalmadım ama küçük bi araştırma sonucu bu ikisini genelde öneriyorlardı.
    Benim isteklerim şu; 2000 ytl civarı olsun :D Pes ve need for speed in son serilerini çalıştırabilcek performans(yani çok süpr grafik istemiyorum ama kasmasın pc yeter bana) :D Pil ömrü uzun olsun :D
    Veeee...Birkaç tanede sorum olcak.Aldığım dizüstünün özelliklerini bilmem lazım ama deme?
    -Şu çift çekirdeklerin bi işe yaramadığını duydum.Yani program desteklediği sürece çift çekirdek kullanılabiliomuş.
    -Core 2 Duo T9300 2.5 Ghz 6 MB 800MHz Penryn 45nm
    Penryn 45nm ne demek?6 mb ne anlama gelio?800 mhz ne anlama gelio?Bu işlemci çift çekirdek mi oluo?
    - NVIDIA GeForce 9500M GS, 512MB VRAM Paylaşımsız, TurboCache: 1280MB
    Vram paylaşımsız ne demek?Turbocache:1280 ne demek?Ramdan çalarak ekran kartının belleğinin artırıldığını duydum ama şu ana kadar uygulayan görmedim.Gereksiz bi özellik mi yoksa kullanabilirliği var mı?
    -"http://www.fokusbilgisayar.com/asp/listgroup.asp?group=UPMFL90" bunu hakkında ne düşünüosunuz?
    Sizce ben ne almalıyım?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

45 nm üretim teknolojisi. Düşüğü iyidir.
    6mb ön bellek. Yükseği iyidir.
    vram video belleği olmalı. Yükseği iyidir. Ancak ekrna akrtının çipi daha öncemli. nvidia 9500 iyi bir çip.
    Turbocache ile sizin bilgisayarınızın ramini ekran akrtı rami gibi kullanabiliyor bilgisayar.

Sonuç olarak asus m51sn250dv iyi bir bilgisayardır.

3. chingy_31

chingy_31 Yeni Üye

Peki sizin ben size şunu öneriyorum mutlaka alman lazım dediğiniz bi pc yokmu?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

mutlaka al diye hiçbir bilgisayar için demem. sadece satın alırken asus m51sn250dv modelini gözönünde bulundurun.

5. chingy_31

chingy_31 Yeni Üye

Sayfayı Paylaş