2000 - 3000 Lira arası notebook tavsiyesi

Konu, 'Notebook Genel' kısmında Helcaraxe tarafından paylaşıldı.

1. Helcaraxe

Helcaraxe Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar.

Yeni bir dizüstü almaya karar verdim ve bunun için bir kaç gündür araştırma yapmaktayım. Fakat Türkiyede tam olarak istediğim tarzda birşeyler bulamadım. Büyük ihtimalle iyi araştırma yapamamışımdır. İstediğim modellerin kendileri yok ama benzerleri var.

Neyse gelelim ne istediğime. Bende şu anda Dell Inspiron 1720 var. Nerdeyse 3 yıl önce aldım ve o zamanlar için iyi bir makinaydı. Fakat şimdi üstündeki işletim sistemi olsun donanımı olsun beni pek tatmin etmemeye başladı. Ben de bu yüzden bunun 3 yıl önceki güzelliğinde ve hatta biraz daha güzel 3Boyutlu çizim, Programlama ve Oyun(Aslında bunun için :p) amaçlı bir dizüstü bakıyorum.

Aradığım özellikler ise şunlardır:
    1- 17" veya daha büyük, yüksek çözünürlüklü bir ekran.
    2- DX11(10.1 destekli birşey de önerebilirsiniz eğer gerçekten iyiyse düşünebilirim) destekli bir ekran kartı. GT 445 diyelim en alt seviye için.
    3- i7 740QM işlemci (Çok şey istemeye mi başladım ne?)
    4- HDD çok farketmez ama 7200RPM olması beni sevindirir
    5- Zaten bu tarz özelliklerde bir bilgisayarda Ram heralde en az 4GB olur ondan Ram konusuna girmiyorum.
    6- Dış görünüşü çok öenmli değil.
    7- Isınma sorunu olmasın pek. Thermaltake CS 17" (sanırsam) soğutucu var bende ama pek işe yaramıyormuş gibi.
    8- Bence bu kadarı yeterli.

Beni şu ana kadar en çok Asus G73JH'nin Ati radeon 5870li olan modeli etkiledi. Fakat nerden alırım nerde ucuz olur hiç bir fikrim yok. Tabi bunun haricinde iyi bir Markanın başka modelini veya bunun başka modelini önerirseniz sevinirim.

Aşağıda başka bir arkadaş benzer başlık ile aynı konuda bilgi almak istemiş ama ben biraz daha büyük boyutlarda bir bilgisayar ve daha çok çeşit aradığım için yeni bir başlık açmaya karar verdim. Umarım bu size bir sorun olmaz. Teşekkürler.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

g73jh şu aralar pek bulunmuyor, yeni parti gelince ancak alırsınız.

3. Helcaraxe

Helcaraxe Yeni Üye

Sadece o değil başka tavsiye edebileceğiniz marka/model varsa eğer onları da söyleyebilirmisiniz? Nerden alabilirim ayrıca en ucuza.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

satın almak için ne kadar zamanınız var, aceleniz yoksa 1 ay sonraya gelecek birkaç modelden haberim var.

5. Helcaraxe

Helcaraxe Yeni Üye

Açıkçası 22-23 kasım'a kadar zamanım var. Şu anda Kıbrıstayım da tatile gelcem yakın zamanda 25inde geri döneceğimden sabahtan. O zamana kadar almak istiyorum.

Ayrıca aslında şu anda kullandığım Dell Inspiron 1720'yi de satmam gerekiyor. Bu zaman içerisinde de satacağımı tahmin ediyorum. Tabi istediğim miktar çok mu bilemiyorum ama burda reklam yasak mı değil mi bilmediğimden reklam gibi olmasın şimdilik söylemeyeyim :p

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Satış bölümünde satabilir ilan veya reklam verebilirsiniz. Hatta buradan da yazabilirsiniz.
    Zamanınız varmış asus g73jw yi beklemenizi öneririm.

7. Helcaraxe

Helcaraxe Yeni Üye

İlginizden dolayı teşekkür ederim. Peki ben bu bilgisayarı nerden en ucuza alırım?

Madem satış serbest, o zaman istediğim miktarı da söyleyeyim bari. 1200 lira istiyorum. Hiç bir sorunu yok. CDleri ve Vatan Bilgisayardan kendi çantası bulunamadığından dolayı verilen Deri HP çantası ile vereceğim.

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

satacağınız notebookun detaylı özellikleri ile beraber satış forumuna konu açarsanız aha çok dikkat çeker.
    satis-ilanlari-ve-ikinci-el-f21/

Asus g73jw bildiğim kadarı ile iki hafta için Türkiye de olacak. Gelince fiyat durumlarına bakabiliriz ancak.

Sayfayı Paylaş