13.3'' Laptop tavsiyesi

Konu, 'Donanım Ürünleri' kısmında yigittavas tarafından paylaşıldı.

1. yigittavas

yigittavas Yeni Üye

Merhabalar,

Arkadaşlar 2500-3000ytl civarı laptop tavsiyeleriniz nedir? Fotoğrafçılıkla uğraşıyorum( photoshop u yoğun kullanıyorum). Geziler,film izleme, internet, ofis uygulamaları için en idealı sizce hangi model veya modeller?
    Antalya da yaşıyorum.İlgi ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

eğer photoshop varsa bence en azından 14 inç almalısınız. Asus un f8 serisini öneririm.
    Asus forumunda özellikleri var.

4. yigittavas

yigittavas Yeni Üye

Sn Emrah, Sn Saka ilginize çok teşekkür ederim..

Aslında evde epey donanımlı pc var ve genelde fotoğrafları onda işliyorum ama arada 3-5 günlük seyahatlerde de
    hem cf card tan fotoğrafları aktarmak (back up gibi) kullanmak, hem de fotoğraf makinasının lcd ekranı yerine
    notebook ekranında görmek epey avantajlı olacağından; mobilite de benim için çok önemli. O yüzden hafif ve
    nispeten küçük olması benim için iyi olacak( fotoğraf ekipmanı ile taşıyacağımdan!)

Halen inceliyorum. Notebook konusunda bilgili ve tecrübeli arkadaşların görüşleri çok faydalı olacak.
    Bundan sonra da görüşlerini esirgemeyecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.. Saygılar.

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

6. yigittavas

yigittavas Yeni Üye

Sn Saka,

Son önerdiğiniz ürün aradığım özelliklere oldukça yakın. Bir başka forumda bu ürün ile ilgili;

...'' ASUS F9Sg210DV: t8100 penryn işlemci ile 2gb ram hem de tek parça ram 2 gb daha alarak 4 gb a upgrade edilebilir.250 gb harddisk ve nvidia 8300 ekran kartı ile 12.1 inch lik bu pc 2100 ytl kdv dahil fiyatı ile cazip görünüyor.Bu ürün ile ilgili notebookreview in testini inceledim.negatif yorum olarak plastiğinin göze kalitesiz göründüğünü yazmış.batarya ömrünü şuan hatırlayamadım ama sanırım 2 ile 3 saat arası idi.ancak insanın 2100 ytl vereceği bir üründe kalitesiz malzemeyi kabullenmesi zor.yine notebook review de ekranın dışında kalan plastik kısmın biraz geniş tutulduğu ve bu yüzden kasanın neredeyde 13 inch sığacak kadar büyük olduğu yazıyor ki bu da negatif.asus bu sistemi üreterek iyi iş yapmış ancak keşke malzeme kalitesini yüksek tutup 9 cell bataryaya da uyumlu yapsa imiş.o zaman ben ve benim gibi ultraportable pc isteyen çok sayıda kişinin hiç düşünmeden alacağı bir ürün olurdu..'' şeklinde bir yazı okudum. Elbette her yazılan doğru diye birşey yok ve sadece bir görüş!

Siz bu ürünü bire bir gördünüz mü? yani bahsedilen '' plastiğinin göze kalitesiz göründüğü '' şeklindeki yorum
    hakkında düşüncenizi alabilirsem memnun olacağım. İlgi ve cevabınız için şimdiden teşekkür ederim..

Saygılar....

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sadece vitrinde gördüm. Dokunmadım açıkcası.

Sayfayı Paylaş