12-14" ince ve hafif notebook onerebilir misiniz?

Konu, 'Notebook Genel' kısmında marimera tarafından paylaşıldı.

1. marimera

marimera Yeni Üye

arkadaslar bana 12-14" ekran boyutlarinda ince ve hafif ama islemcisi ve ekran karti vs guclu bir laptop onerebilir misiniz? sony vaio x serisi notebook'u begendim ama ona alternatif baska notebooklar var midir? internette genellikle boyutlari ve agirligi yazmadigindan daha fazla secenek bulamadim.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

14" pek küçük sayılmaz ama 12" gibi küçük notebooklar genelde pek kuvvetli olmazlar. Aslında olmaları da iyidir. Küçük bir kasaya çok kuvvetli bir işlemci ve ekran kartı takarsanız ısınma sorunu olur genelde.

14" serisinde teknosalarda satılan asus f83 modellerine bakabilirsiniz.

Ama işlemciden fedakarlık ederseniz Ulv işlemcili ufak notebooklar var piyasada.

3. marimera

marimera Yeni Üye

peki bu asus f83'un boyutlari ve agirligi nasildir? ben suan 15,6" ekranli 2,5 kg lik bir laptop kullaniyorum ve bence bu kullandigim laptopdan cok masaustune benziyor. cunku elde tasimak iskence. acaba bu asus benim isimi gorur mu?

4. marimera

marimera Yeni Üye

acaba daha ince ve hafif bir urun tavsiye edebilir misiniz? benim icin islemci ve ekran karti onemli tabiki de ama tasinabilir olmasi da onemli. acaba acer ferrari one 200 nasildir? ya da 12-13"lik baska hafif ve ince laptop onerir misiniz? aslinda apple air guzele benziyor ama apple'in isletim sistemini sevmiyorum.

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

13 ya da 12 inç kuvvetli notebooklar malesef artık pek yok. Kasası biraz takoz olsa da dell vostro lar var bildiğim sadece.

Asus un özelliklerine şuradan bakabilirsiniz.

seriler/392/Asus-F83VF.html

6. marimera

marimera Yeni Üye

casper nirvana thin&light 13.3" sizce nasildir?

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ama siz ulv değil normal işlemcili yüksek kapasiteki bir notebook istemiştiniz?
    O modellerde ulv işlemcilerden yok mu?
    Pili uzun ama performansı görece olarak düşük?

8. marimera

marimera Yeni Üye

sanirim hp pavilion dm3 alacagim. sizce nasildir?

ddr3 ram ve 7200rpm harddisk guzel ama core 2 duo 1.3GHz su7300 islemci beni korkutuyor. sanki islemcisi guclu degil gibi geldi bana.

bir de alternatif olarak dm3t modeli var. bunun fiyati 600tl kadar daha fazla. bunun iyi yani ise core 2 duo 2.2GHz sp9300 islemcisi var. fakat bunda da ddr2 ram ve 5400rpm harddisk var.

kafam baya karisti siz hangisini onerirsiniz? sizce dm3 modeli hizli midir? ben oyun oynamiyorum ama itunes, photoshop, office gibi bilgisayari zorlayan programlarda hicbir yavaslama olmadan calistirmasini istiyorum, hatta hepsini birden acsam bile yavaslama olmasin istiyorum. sizce dm3 benim bu beklentilerimi karsilar mi?

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ulv işlemciler görece olarak yavaş ancak uzun pil ömrü sunuyorlar. Notebook işlemci sıralamasına bakarak karar verebilirsiniz.

10. izafi

izafi Yeni Üye

Arkadaşım hala notbook almamşsan sana asus f83vf hakkında ayrıntılı bilgi vereyim;

Öncelikle Ben asus f83vf serisinden:
    CPU: 2.13 MHz
    RAM: 4Gb DRR3 1066 Hz
    GRAFIK: 1 Gb Nvidea Geforce GT 220M Harici
    14" ekran
    Blu-ray yazıcısıyla beraber
    Cam
    Yüz tanıma fonksiyonu
    Süper hızlı blutut

ile aldım.

Denememe fırsat vermediler bende teredüt ettim hani fanın altta olması ısınma sorununu doğuracağını saniyordum ancak öyle değildi.(ki teknosa yetkiliside bana böyle söyledi ve casperın bir modelini teklif etmişti ancak bu modelde ısrar ettim)

Öncelikle asusu çok eklentili 64Bit win 7 başlangıçta çok ağır gösteriyor ama öyle değil.. Nekadar program kurarsanız kurun kesinlikle ilk performansından kayıp yok.

Özellikle ekran kartı için pek ihtimal vermiyordum öyle aham şaham olcağına dair ancak gerçekten beni şaşırttı. COD5 oyunu gibi yüksek grafik isteyen oyunlarda hiç ısınmadan kesintisiz 1 ile 2 saat arasında oynayabilrsiniz. Ancak bu saatlerden sonra biraz ısınıyor ama bu da eminimki çok pc den çok çok az boyuttadır.

Özellikle çift iletim sistemli olması bazen hiç windowsu açmadan internet ve diğer işlemlerinizi bir kaç snde yapabiliyorsnuz.

Piline gelince dolu pil ile 2 ile 3 saatten fazla gidebiliyor.

Kullandığım çok dizüstünde windows 7 de genelde çok daha çabuk tükeniyor batarya..

Sessizlik konusunda belli aralıklarla çok hafif fan sesi geleiliyr..

Hoparlör seslerine gelince orda biraz sıkıntı var çünkü hem küçük hemde tabanda yer almalarından dolayı biraz ses kısıklığı var.. Ancak diğer kısımları bunu gölgeliyor diyebilirim..

Kablosuz bağlantıda arkadaşımın hp compacttan çok hızlı ve seri bağlanıyor..

Görüntüye gelince windows 1366x768 çüzünürlüğü desteklemekte ve ekran led teknolojisi kullanıldığından çok net ve parlak diyebilirim.Görüntü çok kaliteli diyebilirim.

Kısacası şuan 1 ay oldu kullanalı ama hala iyi çalışıyor diyebilirim... Umarım hep öyle çalışır :))

Almayı düşünen varsa alabilir..

Umarım bu bilgi işinize yarar...

Sayfayı Paylaş