1000H Bios Resetleme

Konu, 'Asus Notebook' kısmında hemicuda tarafından paylaşıldı.

1. hemicuda

hemicuda Yeni Üye

Başlığı ile müsemma,

1000H Modelinin bios'unu nasıl resetlerim?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bios resetlemekten kastınız nedir?
    Bunu ne için yapacaksınız.

3. hemicuda

hemicuda Yeni Üye

Üzerin de 1103 versiyon yüklü gelen ürüne sitesin de yayınlanmadan 1203 versiyon bios yükledim.Akabinde gelen 1206 yüklü resmi site bios'unu yüklemedi.Bir sonra ki bios ile çözülür diye bekledim ama son 1305 versiyonlu bios'u da yüklemedi.

Kısaca korsan bios yükleme eşekliği yaptığımdan dolayı bios update kilitlendi.

Desktop olsa CMOS resetlemek kolay(pil çıkarılıp bir süre beklemek ile mümkün,vb.).Laptop söküp toplamak her babayiğidin harcı olmadığı için "debug.exe" vb. bir metod ile nasıl yapılabileceğinin yolunu soruyorum.

Yoksa servis yolu gözüktü(50 dolar).

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus servisinin bios güncellemesi için para isteyeceğinden emin misiniz?
    Daha önce duymamıştımda.

5. hemicuda

hemicuda Yeni Üye

Güncelleme değil resetleme.Backdoor şifreleri ile girecekler kilitlenmiş bios'u çözecekler.

Aslında Recovery partisyonumun kopyasını almıştım ama bulamıyorum(XP Pro kurdum).Biri "1000H XP" Recovery klasörünü(EEEPCAH.GHO) upload etse ya da DVD ye kopyalasa belki ben çözerim.

Modellere göre Recovery CD'lerini indirebileceğimiz bir bölüm olsa korkunç kolaylık olur.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Malesef microsoft buna izin vermiyor. daha önce kendilerine birkaç kez mail attım ve aradım.

Sayfayı Paylaş