1000 YTL Altı Dizüstü Tavsiyesine İhtiyacım Var.

Konu, 'Notebook Genel' kısmında F3TRIO3D2X tarafından paylaşıldı.

1. F3TRIO3D2X

F3TRIO3D2X Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,

1000 YTL civarında bir bütçem var. Dizüstü bir makina alma planlarım var. Uzun zamandır donanımla ilgim olmadığı için dizüstü donanımı konusunda eksikliklerim var.

+ Ofis, güvenlik, istatistik programlarını(SPSS, MINITAB, vb) rahatça kullanabileceğim,
    + Multimedya ihtiyaçlarımı rahatlıkla karşılayacak (DVD, DivX filmleri takılma olmadan izleyebilceğim, ses kartı ve hoparlör kalitesi fena olmayan )
    + Photoshop ve türevlerini çalıştırabilecek ekran kartı kapasitesine sahip,
    + Isınma yapmayan, kapanma ,açılma sorunu olmayan ,
    + Makinada, oyun oynamayacağım; ama ekran kartında sorun çıksın istemiyorum.

İlave olarak Linux distrolarının, alacağım dizüstünün donanımları tanıması da benim için orta derecede önemli.

Konya'da okuduğum için makinayı , Konya'daki teknoloji marketlerinin birinden almayı planlıyorum. Garanti konusunda sorun yaşamak istemiyorum. Bimeks, Gold, Teknosa ve Vatan'daki 1000 YTL altı makinaları inceledim.

Bana sorunsuz , batarya-şarj problemi olmayan kısaca stabil bir makina lazım. Aşağıdaki modellerden hangisini seçmemi tavsiye edersiniz veya değerlendirmemi önereceğiniz başka 1000 YTL altı bir model var mıdır ?

HP THRIFTY PAVILION G5060ET GH960EA NOTEBOOK
    Aklımı çelen bir makina. Windows Vista Home Premium'la geliyor ve diğer özellikleri de gayet hoş. Peki bu modelde aşırı ısınma, aniden kapanma, batarya şarj problemleri var mıdır ? Açıkcası aklımda bu makina var.

HP COMPAQ PRESARIO F505EA GF794EA NOTEBOOK

AMD Turion TL-50 X2 mi ? Core Duo mu ? Centrino Duo mu ? Hangisinin performansı daha yüksektir ? AMD Turion TL-50 X2 performans olara Intel işlemcilerin önünde mi ?

DATRON PL5-17Z8WCVS NOTEBOOK
    ATI Radeon X200 SM ,128 MB paylaşımlı olması ve Vista Starter'la gelmesi can sıkıcı ama diğer özellikleri fena değil...

MSI VR601-049 NOTEBOOK

ACER AS5715ZN2A1G08MI T2330 1.6GHz 1GB 80GB

DATRON PL5 17Z8WCVS T2080 1.73GHz 1GB 120GB

Üstteki modellerden hangisi ihtiyaçlarımı karşılayıp , maksimum performansı verebilir ? Sorunsuz , işimi görecek bir makina tavsiye ederseniz minnettar olurum. Teşekkürler , iyi çalışmalar.

2. hacker

hacker Yeni Üye

3. keeper086

keeper086 Yeni Üye

l305d-5914 modelini alabilirsin

İŞLEMCİ: AMD Sempron 3600+ 2.0 Ghz İşlemci
    RAM: 2 GB DDR2 667 Mhz (Max. 4 GB)
    HDD: 160 GB (5400rpm) SATA HDD
    OPTİK SÜRÜCÜ: DVD-RW Double Layer
    EKRAN KARTI: ATI Radeon X1250 Max. 831MB Ekran Kartı

15.4'' TruBrite®TFT LCD Ekran
    Ati Ekran Kartı ile Oyunlarda Yüksek Performans!
    Windows Vista Home Basic Tr / Ing

Sayfayı Paylaş