bolge 1: forumlar

HP Notebook'larda yaşanan Şarj olmama sorunu

Hp notebook & netbook destek, driver ve bilgi bölümü

HP Notebook'larda yaşanan Şarj olmama sorunu

İleti caldera » 25 Oca 2008, 01:02

Konu başlıklarına baktım fakat göremedim;umarım birilerinin işine yarar;
Hp Nb'larda Bataryayı şarj etmeme sorunu şu şekilde çözülüyor. Cihazı kapatıyorsunuz Batarya'yı çıkartıp "Power" butonuna basılı tutup 10-15 sn kadar bekleyin ve bırakın , bataryayı takmadan Adaptör ile çalıştırın PC açıldıkdan sonra cihazı kapatın ve bataryayı takıp 5 dk bekleyin ve notebook'u açın göreceksiniz ki artık batarya şarj oluyor.SAğlıklı kullanmak için Bataryayı 12 saat kadar şarjda bırakın ve sonrasında Tam deşarj ve tam şarj ederek kullanabilirsiniz.
İyi çalışmalar.
Eğer bir yanlış yapacaksan,bari onu doğru yap...

Bu mesajı için caldera isimli üyemize bir defa teşekkür edildi:
habun (10 Nis 2011, 14:03)
Rating: 25%

Kullanıcı avatarı
caldera
Üye
Üye

Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 1

Re: HP Notebook'larda yaşanan Şarj olmama sorunu

İleti The Wind » 25 Oca 2008, 01:35

İlginç bir çözümmüş bu da..Hayret,nasıl birşey şu elektronik işi valla bazen akıl sır ermiyor. :(
Lütfen özel mesajla yardım istemeyiniz.Site kuralları için tıklayınız.
TOSHIBA A200-1AH//PEUGEOT 207 1.6 HDI Premium 90bg
Kullanıcı avatarı
The Wind
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Aldığı Teşekkür: 0

İleti denaro_2001 » 16 Tem 2009, 19:29

konuyu hortlartmak gibi olmasın ama caldera uyemize tesekkurlerımı iletırım.Bu sorun yuzunden butun gunum pc basında gectı ve artık tek umidim teknik servis derken sizin yönteminizi denedim.Sonuc positiv :)
Herkeze kolay gelsin
Saygılar
denaro_2001
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 06ag1988 » 27 Tem 2009, 14:43

Benim laptoptada benzer bir durum var bazen şarj ediyor bazen etmiyor daha cihaz 3 günlük ilk laptopta aynı sorunu verdi servis deiştirdi yeni gelendede aynı bir sıkıntı var HP den soğudum malesef. Söylediğiniz işlemi yapacağım sonucu burda paylaşacağım.
06ag1988
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 06ag1988 » 01 Ağu 2009, 21:10

Dediğiniz yöntemi defalarca denedim ama malesef olmadı canı ne zaman isterse şarj oluyor, istemezse olmuyor.

06ag1988
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ceminjo » 20 Ekm 2009, 19:11

bende dell inspiron 1300 var aynı sorun bende de var acaba bunun bir yolu var mı?
ceminjo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti notbookgentr » 08 Oca 2010, 00:12

özel mesaj atmayın diyorsunuz ama yardım gerekli oluyo acele lazım oluyo o anlarda atılabiliyo .yanlış diyen yazsın karşılık mesela..

notbookgentr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lediod » 22 Eyl 2010, 07:33

caldera yazdı:Konu başlıklarına baktım fakat göremedim;umarım birilerinin işine yarar;
Hp Nb'larda Bataryayı şarj etmeme sorunu şu şekilde çözülüyor. Cihazı kapatıyorsunuz Batarya'yı çıkartıp "Power" butonuna basılı tutup 10-15 sn kadar bekleyin ve bırakın , bataryayı takmadan Adaptör ile çalıştırın PC açıldıkdan sonra cihazı kapatın ve bataryayı takıp 5 dk bekleyin ve notebook'u açın göreceksiniz ki artık batarya şarj oluyor.SAğlıklı kullanmak için Bataryayı 12 saat kadar şarjda bırakın ve sonrasında Tam deşarj ve tam şarj ederek kullanabilirsiniz.
İyi çalışmalar.

Hocam bu dediklerinizi harfiyen uyguladım fakat hiç bir sonuca ulaşamadım. Yardımcı olabilirmisiniz
lediod
Yeni Üye
Yeni Üye

Notebook markası: Asus

İleti pippi_cross » 25 Eyl 2010, 11:56

ya aynı durum benim başımda ama markası asus ne yapablirim yardımcı olursanızz??
pippi_cross
Yeni Üye
Yeni Üye

Notebook markası: Asus

İleti habun » 10 Nis 2011, 13:41

Toshiba satallite A200 serili laptopu vatan bilgisayardan aldım bu sorun için servise iki kez gönderdim dönünceye kadar garantisi biti kullanmaya devam ettim aniden kapandı ve bi daha açılmadı , ekran kartı yanmış dediler 350 tl ye ekran kartı değiştirdim, şimdide başlıktaki ilk mesajın aynısı problemi yaşıyorum. şöyleki;

ilk fişi taktığımda şarj düğmesi yanıp sönüyor ama fişi takılma götergesi yanmıyor, pili çıkarıp biraz bekleyince tekrar takıyorum bu sefer şarj oluyor bilgisayarı o şekilde açtığımda , pirize taklma göstergesi sönüyor ve bilgisayar çalışıyor ancak şarj olmadığı gibi elektrik pirizide işe yaramıyor belli bir süre sonra pil şarjı bitince bilgisayar kapanıyor.

Bir bilgisayarcı arkadaşımda hem pi hemde şarjı değiştirdim yine aynı sorun devam ediyor.

Yol gösterici arkadaşlara şimdiden teşekkür edrim
habun
Yeni Üye
Yeni Üye

Ettiği Teşekkür: 1
Notebook markası: Toshiba

Sonraki

Hp Notebook