bolge 1: forumlar

G6-2277et Win8'de Wİ-Fİ Sorunu

Hp notebook & netbook destek, driver ve bilgi bölümü

G6-2277et Win8'de Wİ-Fİ Sorunu

İleti yasam » 24 Ekm 2013, 21:04

Merhaba Arkadaşlar,

Sıkıntım biraz karışık Laptop'da Win 8 Enterprise 64 bit yüklü daha önce bir sıkıntım yoktu ancak bir kaç gün önce sıkıntı yaratmaya başladı, Wireless üzerinden net'e girerken bağlantı kesiliyor sonra geri geliyor ama bir türlü bağlantı sağlıklı olmuyor. Normal kablolu bağlandığım zaman sorun yok, Cep Telefonumu bağlayıp Modem den aldığım sinyali kullanınca sorun yok ama kendi Wi-fi kullanımında sorun var ve bağlanamıyorum bir türlü Driver değiştirdim olmadı bu konuda yardımınıza ihtiyacım var..

Aygıt Yöneticisinde görülen ismi : Ralink RT3290 802.11 bgn Wi-Fi Adapter Sürüm : 5.0.27.0

Hp nin verdiği Driver'lardan da yükledim ama gene aynı :(

Resim

Resimde ki gibi ünlem geliyor ve gidiyor
yasam
Yeni Üye
Yeni Üye

Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 0

Re: G6-2277et Win8'de Wİ-Fİ Sorunu

İleti assenucler » 12 Kas 2013, 21:08

Uydunet 50 MB internet ve Windows 8.1 64 bit kullanıyorum.

HP Pavillion g6 2303st laptopumda aynı sorunu ben de yaşadım. NetMaster 3.0 modeme 10 metre uzaklıktaki wireless bağlantımda günde 10-15 kez resminizdeki gibi görüntü sonrasında "Sınırlı Erişim" hatası alıyor ve İnternet bağlantısı kesiliyordu.

HP teknik servisine götürdüm. Bios ve wi-fi güncellemeleri yapıldı ve "Sınırlı Erişim" i sonlandıran bir yazılım yüklendikten sonra, bir haftadır hiç bir sorun yaşamadım.

Bu arada, 26 TL'ye 300 Mbps usb wi-fi adaptör aldıktan sonra 49 MB hızla download yapıyorum.

Bilgilerinize ve kolay gelsin.
assenucler
Üye
Üye

Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 0

Hp Notebook