bolge 1: forumlar

Casper nirvana TW8 EA - 89 Ekran Kartı sorunu

Casper notebook & netbook destek, driver ve bilgi bölümü

Casper nirvana TW8 EA - 89 Ekran Kartı sorunu

İleti ozcanyeni » 14 Ağu 2011, 12:17

Başlıktada yazmış olduğum cihazım var ve bu cihazı alıpta 6.cı ayında format attığımda yaşamış olduğum bir arızası var.

Bilindiği gibi 64 mb intel ekran kartı ve buna ilave 512 mb nvidia 9600 gs modeli ekran kartı var. Format sonrası sadece driverlarını yükledim ve pc yi resetleyince bi baktım ki pc açılmıyor. Sonrasında teknik servis olaylarım sonucu öğrendim ki nividia ekran kartı driverını yükleyince pc açılmıyor.

Bu olay tabiiki de manuel olarak cd den format atınca oluyor. Keza buna ilave istanbul genel merkezdeki servis ellerindeki imajı yükleyince driver da hali hazırda içinde olduğundan sorunsuz bir şekilde driver ile çalışıyor. Gel gelelim ki cd den manuel formattan sonra el ile driver kurulunca resetten sonra pc açılmıyor. Anca güvenli modda açıp driverı kaldırıcam ki pc açılsın.

Şimdi diyebilirsiniz ki şunu şunu yaptın mı ? Ben hemen kısaca madde madde yazıyım...

1.) Driver hem casperın sitesinden hem de nvidianın kendi sitesinden indirildi ve kuruldu aynı sorun devam ediyor.
2.) Lisanslı işletim sistemim Vista home basic. Hem casperın vermiş olduğu cd den yükleme yapıldı , hem de netten indirilen vista home basic işletim sistemi ile denen di aynı.
3.) Bu işletim sistemlerine ilave vista diğer sürümleri , Windows 7 sürümleri denen di sorun aynı.
4.) Ben hata yapıyor olabilirim ihtimali ile başkası format işlemini gerçekleştirdi sorun yine aynı.

Kısaca sorun hep aynı Nvidia ekran kartı dirverı yüklendiğinde (exe sinden veya aygıt yöneticisinden) bilgisayar açılmıyor. Tabiiki bu tecrübelerimi genel merkezdeki servise iletmiştim. İşlerin hızlı ilerlemesi için cd den kurulum yapmayan sadece birkaç dakika içinde imaj yüklemesi yapan teknik servis bu cihazım için cd dende manul kurulum yapmış. Ne hikmetse benim yaşadığım sorunu yaşamamışlar. İmaj yüklemesi yapılsada , cd den manuel format atılmış olsada driver yüklendiğinde pc stabil olarak çalışıyormuş...

İşin tuhaf tarafı bu arızaya ilave ortalama olarak 18 .ci ayında servise giden cihazımdaki bataryam 1,5 saat civarında giderken servis dönüşü 20 dakika anca dayanır konuma geldi. Müşteri hizmetlerinden batarya seri no ve cihaz karşılaştırmam da ise batarya ve cihazım eşleşiyor. Yani bataryam değişmemiş...

Bataryayı geçtim ama sizce bu ekran kartı driver olayı sizce neden dir ? Çözümü için ilgi gösterebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
ozcanyeni
Yeni Üye
Yeni Üye

Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 0
Notebook markası: Casper

Re: Casper nirvana TW8 EA - 89 Ekran Kartı sorunu

İleti ozcanyeni » 14 Ağu 2011, 18:19

Hiç cevaplıyabilecek kimse yok mu acaba ?
ozcanyeni
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti saka » 16 Ağu 2011, 20:18

Belki güncel bios çıkarıp sorunu çözmüşlerdir diyeceğim ama casper pek bios güncellemiyor.
everest programı ile bilgisayarın asıl üreticisini bulabilirseniz üreticinin sitesinden bios bakalım.
Notebook, laptop, netbook
Kullanıcı avatarı
saka
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Ettiği Teşekkür: 88
Aldığı Teşekkür: 117
Notebook markası: Asus

İleti ozcanyeni » 17 Ağu 2011, 00:03

Olay bios ile ilgili değil... Neden derseniz , sistemde zaten en son çıkan bios yüklü. Serviste özellikle ona baktırmıştım.

Benim anlamadığım imaj atıldığı zaman çalışan driver , cd den manuel format atıldığında neden çalışmıyor :roll:
ozcanyeni
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Headquarters » 30 Ağu 2011, 09:04

ozcanyeni yazdı:Olay bios ile ilgili değil... Neden derseniz , sistemde zaten en son çıkan bios yüklü. Serviste özellikle ona baktırmıştım.

Benim anlamadığım imaj atıldığı zaman çalışan driver , cd den manuel format atıldığında neden çalışmıyor :roll:

windows güncelleştirmeleri sonrası uyumsuzluklar ya da eksik güncelleştirmeler v.s.

İmaj'da bütün diski kopyalıyorsunuz, çalışır halde uyumlu..

Kullanıcı avatarı
Headquarters
Devamlı Üye
Devamlı Üye

Ettiği Teşekkür: 1
Aldığı Teşekkür: 13
Notebook markası: Sony

Casper Notebook