bolge 1: forumlar

Açılış Sorunu

Asus notebook & netbook destek, driver ve bilgi bölümü

Açılış Sorunu

İleti kolpatma » 20 Kas 2010, 14:52

Merhabalar,
Asus'un N50Vn modelli laptopuna sahibim. Şu ana kadar bana çeşitli sorunlar çıkardı ve çözdüm fakat bu gece daha farklı bir sorunla karşı karşıyayım. Şöyle ki:
açma tuşuna bastığımda ASUS yazısı geliyor ve yaklaşık 30 saniye sonra yazıyı geçip imleç devamlı olarak yanıp sönüyor. Yaklaşık 10 dk sonra da ''Disk error, Press any key to start'' hatası alıyorum. Herhangi bir tuşa bastıktan sonra da ''Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key'' şeklinde devam ediyor...

• Express Gate ile açmayı denedim fakat orada da ''Express gate is not installed in your system'' hatası alıyorum.
• Açma tuşuna bastığımda açılış sesi geliyor ve hdd ışığı yanıyor.
• BIOS açılıyor. O sebepten format atmayı denedim belki hdd problemi değildir diye düşünerek. Yalnız orada da ''Windows loading files'' kısmını bir asır sonra atladıktan sonra ''Starting Windows'' kısmında takılıyor ve asla ilerlemiyor.

Cihazın garanti süresi biteli 5-6 ay kadar oluyor. Garanti kapsamından tamamen çıktığından emin olmadan açmak istemedim kasayı.
Araştırdığım kadarıyla hdd veya anakart problemi olma ihtimali var.
Eğer yapabileceğim bir sorunsa ve son çare servis değilse, servise göndermeden halletmek isterim.

Teşekkürler, iyi forumlar...
kolpatma
Yeni Üye
Yeni Üye

Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 0
Notebook markası: Asus

Re: Açılış Sorunu

İleti Headquarters » 20 Kas 2010, 15:03

windows'unuz hasar görmüş.
harici medya ile recovery yapmayı dener misiniz.

aynı şekilde deVam edin.
En son Headquarters tarafından, 20 Kas 2010, 15:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Sebep: devam
Kullanıcı avatarı
Headquarters
Devamlı Üye
Devamlı Üye

Ettiği Teşekkür: 1
Aldığı Teşekkür: 13
Notebook markası: Sony

Asus Notebook