bolge 1: forumlar

Acer line in ve mikrofon sorunu çözülmüştür

Acer notebook & netbook destek, driver ve bilgi bölümü

Acer line in ve mikrofon sorunu çözülmüştür

İleti ongunbey » 29 Eyl 2008, 16:32

Bildiğiniz gibi bazı acer laptoplar; dışarıdan harici bir ses cihazını laptop’un mikrofon girişine bağladığınız zaman sesi anlık olarak hoparlörüne vermiyor.Laptop stereo kayıt yapılabiliyor ancak ne gariptir ki kaydettiğiniz sesi anlık olarak duyamıyorsunuz.Ancak kayıt bittikten sonra yaptığınız kaydı dinleyebiliyorsunuz.(Bu tür bi sorun heralde ancak acer’de olur! :D )
Her neyse lafı uzatmadan sorunun çözümüne geçelim.Çözüm windows’un kendisinde.Öncelikle denetim masasına girip * ses efekti ve ses aygıtları * simgesini tıklayın.Burda * insan sesi * sekmesini açalım.* donanım sına * kutucuğuna basıp ileri diyelim.Bu sırada windows 2 defa güvenlik uyarısı verecek.İkisinde de * engellemeyi kaldır * diyelim.(windows kendi yazılımı için güvenlik uyarısı veriyo, bi yaşıma daha girdim! :shock: )Biraz bekledikten sonra mikrofon ve hoparlör resmi olan ufak bir ekran açılacak.Dikkat ederseniz hoparlör etkin değil,bir defa ileri kutucuğuna tıklayalım ve hoparlörü de etkin duruma getirelim.(Bu mikrofon ve hoparlör resmi olan ufak ekranı kesinlikle kapatmayın, kayıt sırasında bile sürekli arka planda çalışsın yoksa sesi duyamazsınız)Daha sonra denetim masasından * realtek sound manager * i tıklayın.* mikser * sekmesini açın.* Kaydet * bölümünden * front mic * e tıkladığınız zaman hoparlörlerden ses gelmeye başlayacaktır,gözünüz aydın.Evet bu ses mono ve kalitesi pek iyi değil ama hiç yoktan iyidir.Hoparlörden çıkan anlık ses mono ve kalitesiz olmasına rağmen yaptığınız kaydı sonradan dinlediğinizde kaydınızın stereo ve çok temiz olduğunu göreceksiniz.E bi teşekkür de edersiniz artık, kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
ongunbey
Yeni Üye
Yeni Üye

Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 0

Re: Acer line in ve mikrofon sorunu çözülmüştür

İleti saka » 29 Eyl 2008, 23:09

bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.
Notebook, laptop, netbook
Kullanıcı avatarı
saka
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Ettiği Teşekkür: 88
Aldığı Teşekkür: 117
Notebook markası: Asus

İleti fthpkr » 30 Kas 2008, 17:57

teşekkürler.peki kaliteli ses neden alamıyoruz?
fthpkr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ebruli35 » 03 Arl 2008, 00:52

brawo zoru başarmışsın nediyim.ama benim pcye kimse çare bulamıyor çıldırıcam valla bende acer travelmate 3260 var ama bitürlü kulaklıgı takınca ses alamıyorum bunada bi çözüm bulabilirmisin bilemem ama bu çok daha zor..inşallah ben kafayı yemeden bi çözüm bulunur.. ;)
ebruli35
Yeni Üye
Yeni Üye

Acer Notebook