bolge 1: forumlar

Acer aspire 5520 acilmama sorunu

Acer notebook & netbook destek, driver ve bilgi bölümü

Acer aspire 5520 acilmama sorunu

İleti demir68 » 15 Şub 2010, 01:53

Arkadaslar ben Acer Aspire 5520 ye vista uzerine windows 7 32 bit kurdum pc kurulum yapti acildi kapandi ikinci kapanmasinda boot menusunu gectikten sonra siyah ekranda kaliyor dahada ilerlemiyor yeniden formatlayim dedim cd surusu calisiyor isigi yaniyor donuyor ama cd okumuyor pc de de hic bir degisiklik yapilmiyor sadece boot menusunu gorebiliyorum yardimci olabilecek veya fikri olan arkadaslar yardim edebilir mi lutfen simdiden tsk
demir68
Yeni Üye
Yeni Üye

Ettiği Teşekkür: 1
Aldığı Teşekkür: 0

Re: Acer aspire 5520 acilmama sorunu

İleti Headquarters » 15 Şub 2010, 13:55

CD sürücüsü de aktif olmadığında, recovery yapmanız gerekecek.
Biliyorsunuzdur "ALT + F10" tuşlarıyla.. (Recovery hassas bir konu olduğu için
yanlışlıkları önlemek için sanırım, geçiş kolay olmuyor. Tuşlar basılı haldeyken
enter tuşuna basmayı denersiniz.)
Kullanıcı avatarı
Headquarters
Devamlı Üye
Devamlı Üye

Aldığı Teşekkür: 13
Notebook markası: Sony

İleti demir68 » 16 Şub 2010, 02:33

ilginiz icin cok tesekkurler "ALT + F10" tuşlarıyla.. denedim ama yine olmadi hatta recovery ile ilgili anlatilanlarin hepsini yaptim ama acilmadi yine hard diskte sorun vardir belki dedim baska bir leptop a taktim icinde hersey oldugu gibi duruyor yani saglam baska bir oneriniz varsa memnun olurum tekrar tesekkur ederim.
demir68
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Headquarters » 16 Şub 2010, 16:01

demir68 yazdı:ilginiz icin cok tesekkurler "ALT + F10" tuşlarıyla.. denedim ama yine olmadi hatta recovery ile ilgili anlatilanlarin hepsini yaptim ama acilmadi yine hard diskte sorun vardir belki dedim baska bir leptop a taktim icinde hersey oldugu gibi duruyor yani saglam baska bir oneriniz varsa memnun olurum tekrar tesekkur ederim.

Bataryayı takın ve AC adaptörü çıkarın.
FN + ESC tuşları basılı haldeyken, güç düğmesine basın.
Yeşil ışık yanana kadar basılı tutun.
Bunun ardından ALT + F10 tuşlarına basın.
Kullanıcı avatarı
Headquarters
Devamlı Üye
Devamlı Üye

İleti demir68 » 17 Şub 2010, 00:43

tsk gercektenilginiz icin bu forum gibisi yok dediginizi yaptim ac adaptorunu cikardim FN+ESC basili tutup guc dugmesine bastim isik yandi lep top ta asiri bir fan sesi geldi vede pc sarji bitene kadar kilitlenip kaldi ekrandaki goruntude gitti bu esnada siyah ekran vardi yani ekran da hic bir fonksiyon olmadi sadece fan sesi ve guc isigi vardi pc yi kapatmak daha mumkun olmadi bende kendi haline biraktim sarj bitince 2 saat sonra otomatik olarak kapandi buda ise yaramadi yinede cok tesekker ederim ilginiz icin baska bir oneriniz olabilir mi ?

demir68
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Headquarters » 18 Şub 2010, 11:07

demir68 yazdı:dediginizi yaptim ac adaptorunu cikardim FN+ESC basili tutup guc dugmesine bastim isik yandi

Tam bu aşamada ALT + F10 tuşlarına basacaktınız. Hassas bir an yakalamk için tekrar tekrar denemeniz gerekebilir.
....

Eğer ALT + F10 tuşları çalışmıyorsa;
Bir de Acer Arcade tuşu var, bilgisayarı kapatıp bu tuşa basıyorsunuz, eRecovery ile sürücüleri geri yükleyebiliyorsunuz.

KAYNAK :arrow: Çözüm # 6
Kullanıcı avatarı
Headquarters
Devamlı Üye
Devamlı Üye

İleti demir68 » 19 Şub 2010, 01:05

Hersey icin tum yardimlariniz icin cok tesekkur ederim sorun cozuldu usb flash bellege baska bir acer lep topta windows 7 yi kopyaladim ve usb hdd secenegini secerek yeniden actim ve simdi uzun ugraslar sonucunda sistem geri kuruldu sorun cozuldu tskler

demir68
Yeni Üye
Yeni Üye

Acer Notebook